Hamit İzol: Geminin rotası değişmesin

MERTİD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol, 'Gezi Parkı' olaylarına ilişkin, Türkiye'ye turist getiren gemilerin rotasının değiştirilmemesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Türkiye'de lokomotif sektör olma özelliğini sürdüren turizm, ülkemizde son günlerde yaşanan Gezi Parkı olaylarıyla sancılı bir döneme girdi. Sektör yöneticileri olayın getireceği zararları endişeyle izliyor. Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) Başkanı Hamit İzol, 'Gezi Parkı' olaylarının sonucunda, nelerin kaybedilebileceğinin hesabı yapılmadığına dikkat çekerek, "Turizm sektörü çok kırılgan bir sektördür. Zirvedeyken aniden dip yapabilir. Borsa'dan daha hassastır. Turist getiren bir gemi yoldayken, olumsuz bir haberle rotasını birden başka bir ülkeye çevirebilir. Bu gerçekler ışığında geminin rotasını değiştirmesine vesile olmayalım" dedi.

ÜLKE EKONOMİSİ ZARAR GÖRÜR
Türkiye'nin turizm sektöründe Dünya sıralamasında gün geçtikçe yükseldiğini belirten İzol, "Ülkemizin ekonomisine çok büyük katkılar sunan turizm sektörü, tam sezon başlarken karşı karşıya kaldığı bu durumdan oldukça rahatsızdır. Turizm Sektörü, bu olaylardan ötürü sekteye uğrarsa, çalışanlarımızda aynı oranda zarar görecektir ve yüzlerce aile ekonomik darboğaza girecektir. Bu anlamda özellikle yaz sezonunda gerçekleşen bu tür olaylar, hem istihdama, hem de ülke ekonomisine vurulan bir darbe olmaktan öteye geçmeyecektir" ifadelerini kullandı.

UYARILMALARI GEREKİR

Türkiye'nin demokrasi ülkesi olduğunu, herkesin hakkını demokratik ve hukuka uygun olarak arayabileceği, yıkıp dökmekle hak aranmayacağını da vurgulayan İzol, "Yürüyüş için toplanan insanların içerisinde, mutlaka turizm sektöründe çalışan çocukları veya işletmecileri vardır. Bu çocukların, arkadaşlarını, olumsuz tepkilerine karşı uyarlamaları ve bu duruma engel olmaya çalışmaları gerekir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamit İzol: Geminin rotası değişmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN