Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MELİH ABİ: Adana'dan bir üst veya alt geçit talebi geldi

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Adana'dan bir şikayet aldım.
Barış Manço Bulvarı, Yurt Mahallesi Muhtarlığının karşı sokağında oturan okurumuz Yılmaz Kardeş, "Kenan Evren Bulvarı'ndan Barış Manço Bulvarı'na girdiğinizde sağlı sollu işyerlerini görürsünüz.
Batıya doğru gidildikçe işyerleri daha seyrekleşir ve burası Alparslan Türkeş Bulvarı'na çıkar.
Yakın yerlerde işyerlerinin çoğu boş ve kiralıktır.
Alparslan Türkeş Bulvarı'ndan sağa dönmek mecburiyetindesiniz.
Huzurevi Mahallesi'ne geçemezsiniz.
Çünkü arada iki mahalleyi bölen metro vardır.
Arabanızla karşıya geçebilmek için Kurttepe Anadolu Lisesi kavşağına kadar gidip tekrar Alparslan Türkeş Bulvarı'na dönerek Huzurevleri'ne gidebilirsiniz.
Barış Manço Bulvarı ile Alparslan Türkeş Bulvarı'nın kesiştiği noktadan metro raylarının altından veya üstünden otomobillerinde geçebileceği bir köprü geçit yapıldığı takdirde; 1- Huzurevleri Mahallesi ile Yurt Mahallesi (doğu-batı mahalleler) arasında kopukluk giderilecek, insanlar eşi dostu, akrabalarını sık sık ziyaret edebilecek. 2- Barış Manço Bulvarı'ndan yaya gidiş gelişler ve trafik yoğunluğu artacak, bulvar üzerinde bulunan esnafın ticari faaliyetleri büyüyecek ve kiralık boş dükkanlar azalacak. 3- Huzurevi çevre mahalle ve bulvarların trafik yoğunluğu Barış Manço'ya kayacağı için Turgut Özal ve Alparslan Türkeş Bulvarlarının trafik yoğunluğu azalacaktır.
Ben bir vatandaş olarak gözlemlediğim bu konuyu Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi nezdinde dile getirmenizi rica ediyorum" diyor.
Okurumuzun sorununu ve talebini köşeme taşıdım.
Umarım dikkate alınır.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ: Adana'dan bir üst veya alt geçit talebi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN