Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şanlıurfa'da halkı ölümden koruyan proje hayata geçti

Şanlıurfa polisi kanallarda özellikle çocuk boğulmalarını önlemek için "Bu Yaz Kanalda Değil Havuzdayız' projesini uygulamaya koydu

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şubesi ekiplerince yürütülen "Bu Yaz Kanalda Değil Havuzdayız" projesi kapsamında önce bilgilendirme daha sonra kurtarma tatbikatı yapıldı. Bilgilendirme toplantısında Şanlıurfa'da geçtiğimiz yıl 67 kişinin kanallarda boğularak hayatını kaybettiği belirtildi.

ÇOCUKLAR GELECEĞİN TEMİNATI
Polis Evi'nde gerçekleşen bilgilendirme toplantısına Vali Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun ile emniyet müdür yardımcıları, sulama birlikleri başkanları ile polis memurları katıldı. Vali Güvenç, çocukların geleceğin teminatı olduğunu, herkesin geleceğe yatırım yapması gerektiğini söyledi.

KANALDA TATBİKAT

Bilgilendirme toplantısının ardından su altı polisi Veysel Karani Mahallesi'nden geçen DSİ'ye ait sulama kanalında kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi. Senaryo gereği balık tuttuğu sırada ayağı kayarak kanala düşen şahıs ilk olarak can simidi atılarak kurtarılmaya çalışıldı. Daha sonra polisler suya atlayarak boğulmak üzere adamlı kıyıya çıkardı. Gerçeği aratmayan kurtarma operasyonu nefesleri keserken vatandaşlar gerçek sandıkları kurtarma operasyonunu meraklı gözlerlere izledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa'da halkı ölümden koruyan proje hayata geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN