Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hentbolun Prensesleri

Kahramanmaraş'ta, Altınova Şehit Bayram Demirci İlköğretim Okulu öğrencileri Küçükler Hentbol Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü oldu

Giriş Tarihi: 18.6.2013
Kahramanmaraş'ta, 4 yıl önce hentbola başlayan Altınova Şehit Bayram Demirci İlköğretim Okulu öğrencileri, Küçükler Hentbol Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü oldu. Merkeze bağlı Altınova Şehit Bayram Demirci İlköğretim Okulu hentbol takımı, kısa sürede elde ettiği başarıyla dikkat çekiyor. Kentte, 6 kez il şampiyonu olduktan sonra katıldıkları bölgesel grup müsabakalarında ilk 10 takımı arasına giren Kahramanmaraşlı sporcular, Sivas'ta bronz madalya ile döndü.

İLK ÜÇE GİRDİLER
Hentbolda Türkiye'nin ilk 3 takımı arasına girerek hedeflerinin bir bölümünü gerçekleştiren sporcular, başarı basamaklarını da bir bir çıkmak istiyor. Beden eğitimi öğretmeni Ejder Nacaroğlu'nun gayretiyle 4 yıl önce hentbolla tanışan kız öğrencilerin en büyük hedefi ise Türkiye şampiyonu olabilmek. Nacaroğlu, ilk kez bir köy takımının hentbolda Türkiye'de ilk üçe girdiğini anımsattı.

ALTIN KIZLAR
Öğrencilerinin büyük bir başarıya imza attığını hatırlatan Nacaroğlu, "Öğrencilerimize başarılarından dolayı 'Altın kızlar' diyoruz. Sportif başarıları tüm öğrencilerin ufkunu açtı. Spor, dersteki başarılarına da olumlu katkı sağladı. Birliktelik ve takım ruhu okulun geneline yayıldı. Öğrencilerimizin yaşları ve boyları küçük olabilir ama onların kocaman cesur yürekleri var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hentbolun Prensesleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN