Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir Tiyatrosu sanat okulu gibi

Giriş Tarihi: 18.6.2013

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun bu yıl açtığı ücretsiz kursa katılan 20 çocuk belge almaya hak kazandı. Çocuklar sahnede müthiş bir performans sergiledi

Konservatuar eğitimi almak isteyen çocuklara alt yapı olması ve tiyatro sevgisi aşılamak için Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından açılan ücretsiz tiyatro kursuna katılan 20 çocuk, başarı göstererek belgelerini aldı. Tiyatro eğitmenleri Güvenç Gümüş ve Ö. Ahmet Gönenler yönetiminde eğitimlerini tamamlayan çocuklar, Yılmaz Erdoğan'ın "Kadınlık Bizde Kalsın" oyunundan bazı pasajlar sunarak izleyenlerden büyük alkış aldı.

TİYATRO ALT YAPISI

Büyükşehir Halkla İlişkiler Müdürü Nazlı Seçer, "Şehir Tiyatrosunun ücretsiz sunduğu tiyatro kurslarına katılan öğrenciler bizlere unutulmaz bir gösteri sundu. Bu çocukların hepsi gerçekten birbirinden yetenekli" dedi. Şehir Tiyatrosu sorumlusu Tamer Güven, çok kısıtlı olanaklarla çalıştıklarını belirterek, "Kurslara katılan çocuklara tiyatro sevgisi aşılıyor, aralarında konservatuar eğitimi almak isteyenler varsa onlara alt yapı oluşturuyoruz" dedi.

AYAKTA DURMAYI ÖĞRETMEK
Mersin'de Cumhuriyet tarihinden 2000 yılına kadar konservatuara giden öğrenci sayısının 7, şehir tiyatrosunun eğitim vermeye başlamasından sonra ise bu rakamın 42'ye çıktığını belirten Tamer Güven, "Her türlü olumsuzluğa rağmen Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği destekle açtığımız kurslara katılan çocuklara ayakta durmayı öğretiyoruz. Bu çocuklardan konservatuara giden olursa bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Kurslarımız önümüzdeki sezon da devam edecek" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir Tiyatrosu sanat okulu gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN