Sarıçam Beldiyesi, hizmet binasına yıl sonunda kavuşacak

'nın merkez Sarıçam Belediyesi'nin hizmet binası inşaatı hızla yükseliyor.

Giriş Tarihi: 19.6.2013 14:24
Kaba inşaatı yüzde 45 seviyelerine çıkan binanın Aralık 2013'te tamamlanması planlanıyor. Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile inşaata incelemelerde bulundu. Yüklenici firmanın mimarı Ercan Bucan'dan çalışmalar hakkında bilgi alan iki belediye başkanı, inşat sahasını gezdi. Çalışmalar hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, yaklaşık 11 bin kapalı alanı olan belediye hizmet binasının Selçuklu mimarisinden esinlenerek tasarlandığını söyledi. Her biri ortalama 2 bin metre kareden oluşan 5 katlı yapının Selçuklu sekizgeniyle ortak olarak aydınlatılacağını ifade eden Zenbilci, projenin toplam 9 milyon liraya mal olacağını kaydetti. Zenbilci, "İnşallah hizmet binası Sarıçam'a hayırlı olacak." temennisinde bulundu.

43 bin metre karelik alanda kaymakamlık, emniyet ve diğer kamu binalarının da yapılacağına dikkat çeken Zenbilci, 'da ilk defa böyle bir uygulamanın hayata geçirildiğini duyurdu. İnşaat mühendisi olan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'nın tecrübelerinden yararlanmak amacıyla davet ettiklerini hatırlatan Zenbilci, "Onun da bize söyleyecekleri vardır. Çelikcan'nın Yüreğir'deki başarılarını biliyoruz. Aynı demografik yapıdaki iki komşu ilçe birlikte maddi ve manevi paylaşımları sağlıyoruz. Buraya kadar geldiği için kendisine teşekkür ediyoruz."diye konuştu.

Zenbilci, binanın dışının andezit taşı kaplama ve ilk defa kapılarda çini kullanılacağını belirtti.
Sarıçam'ın en temel sorunlarının başından yol konusunda çalışmalara değinen Ahmet Zenbilci, cadde ve sokaklarda 1 milyon metre kare civarında sıcak karışım ve parke taşı döşeyerek sorunu çözdüklerini dile getirdi.

Ekim ayı sonuna kadar hedefledikleri başka projelerinin varlığına işaret eden Zenbilci, park, kapalı semt pazarı gibi temel belediyecilik çalışmaları noktasında önemli mesafeler aldıklarını dile getirdi. Sarıçam'ın planların da Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçtiğini anlatan Zenbilci, şehir stadyumunun temelinin atılmasıyla bölgenin cazibe merkezi haline gelmeye başlayacağını sözlerine ekledi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise 2009'da kurulan ve geniş bir alana yayılan Sarıçam İlçesi'ni toparlamanın kolay olmadığını aktardı. Burada öncelikle vatandaşın rahatlıkla hizmet alabileceği bir binaya kavuşması gerektiğinin altını çizen Çelikcan, "AK Partili belediyelerde kalıcı eserlere alıştık. Bunun bir örneğini Adana'daki belediyelerde de görüyoruz. Sarıçam mimari açıdan çok güzel bir bina kazanıyor. Ayrıca halkımız devamlı kamu binalarının dağınıklığından şik'yetçi. Ama Sarıçam yeni olmanın avantajı ile bütün kamu kurumlarının hizmet binalarını aynı yende planlamış. Böyle güzel bir eseri Adana'ya kazandıran Zenbilci ve ekibini kutluyorum." şeklinde konuştu. Zenbilci ve Çelikcan, daha sonra asfalt çalışmalarını denetledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıçam Beldiyesi, hizmet binasına yıl sonunda kavuşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN