Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siirt Valisi'yle tarihe yolculuk

Siirt'te Vali Ahmet Aydın'ın da katılımıyla 3 bin 500 yıllık tarihi Akabe Yolu'na traking yapıldı. Yürüyüşe katılanlar tarihi eserleri görme fırsatını yakaladı

Giriş Tarihi: 19.6.2013
Siirt'te Asurlulardan kalma tarihi Akabe Yolu'nda, Vali Ahmet Aydın'ın katılımı ve "Gezi Yürüyüşü" adıyla traking yapıldı. Vali Aydın çözüm süreci ile birlikte Siirt'in tarihi ve kültürel değerlerin daha rahat tanıtılmaya başlandığını belirtti. Artık bölge insanın yüzünün gülmeye başladığını belirten Aydın, Akabe Yolu'nda trakkingi rahatlıkla yapabildiklerini söyledi.

BÖLGEYE HAYAT GETİRECEK
Çözüm sürecinin her alanda rahatlık sağladığını belirten Aydın şunları söyledi: "Ekonomide de yatırımda da öyle. Siirt'in 3 bin 500 yıllık yolunda hiç bir korku olmadan, hocalarımızla vatandaşlarımızla gezebiliyoruz. Çözüm süreci Güneydoğu'ya hayat getirecek. Gerçekten huzur ortamı geldiği zaman, çok daha güzellikleri yaşayacağız."

DÜNYADA 3 YERDE VAR
Akabe yolunun önemine değinen Vali Aydın buranın mutlaka değerlendirileceğini ve turizmin hizmetine açılacağını söyledi, herkesi burada yürüyüş yapmaya davet etti. Dünyada 3 yerde Akabelerin bulunduğunu belirten Vali aydın, "Dünyada 3 yerde bu yol var. Hindistan'da, Mekke ve Medine arasında ve Siirt'imizde var. Amacımız hem yürüyüş yapmak, hem de bir taraftan tarihi antik çağdan kalma ve el yapımı yolları görmek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siirt Valisi'yle tarihe yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN