Bıçakla 'polisleri taşlayın' tehditi

Adana'da Gezi Parkı eylemcilerine destek verenleri polise taş atmaları için bıçakla tehdit ettiği öne sürülen 2 kişinin sabıkalı kişiler olduğu bildirildi

Adana'da Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek veren ve polis tarafından "Kamu malına zarar vermek, devlet büyüklerine hakaret etmek" suçundan gözaltına alınan 19 kişiden 6'sının çeşitli suçlardan kayıtlarının bulunduğu ortaya çıktı. Serbest bırakılan şüphelilerden gösteri bıçak ile polise saldıran Tahsin G. Z. ile Tuncay Ş.'nin cinsel istismar suçundan kayıtlarının olduğu öğrenildi.

19 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI
Önceki gün Gezi Parkı'ndaki göstericilerin ve çadırların polis tarafından kaldırılmasına tepki göstererek polise taş ve misket atarak saldıran göstericilerinden, 6'sı çocuk 19 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar 2 gün sorgulandıktan sonra, "Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet etmek, kamu malına zarar vermek, devlet büyüklerine hakaret etmek suçlamasıyla adliyeye sevk edildi..

SUÇ KAYITLARI KABARIK
Serbest bırakılan şüphelilerden 6'sının çeşitli suçlardan çok sayıda suç kayıtlarının bulunduğu ortaya çıktı. Gösteri sırasında polise elinde bıçak ile saldıran Tahsin G.Z.'nin "Cinsel taciz, yaralama, hırsızlık", yine polise direnen Tuncay Ş.'nin ise "Cinsel istismar, hakaret, tehdit, mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğa cinsel istismar, hırsızlık" suçundan kayıtlarının olduğu öğrenildi. Serbest kalan Murat T.'nin 51, Barış Ö.'nün 4, Hikmet Z.'nin 6, Vedat G.'nin ise 1 adet suç kaydının olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bıçakla 'polisleri taşlayın' tehditi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN