Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kavurucu sıcakta kar yiyerek serinliyorlar

'da nem ile birlikte 45 dereceye kadar yükselen havada bunalan bazı vatandaşlar, Demirkazık dağlarından kamyonlarla getirilen karları satın alıp yiyerek serinliyor.

Giriş Tarihi: 21.6.2013 10:11
'da nem ile birlikte 45 dereceye kadar yükselen sıcaklarda bazı vatandaşlar, Demirkazık Dağlarından kamyonlarla getirilen karları yiyerek serinliyor.
Türkiye'ye etkisi altına alan sıcak hava dalgası Adana'da da etkisini artırdı. Adana'da hava sıcaklığı nem ile birlikte 45 derece hissediliyor. Gündüz vatandaşlar dışarı çıkmayı tercih etmezken, serinlemek için de ilginç yöntemler deniyor. Adanalı'nın serinlemek için tercih ettiği ilk yol, Niğde'nin Çamardı ilçesinde bulunan Demirkazık Dağlarından getirilen karı satın almak. Karı satın alan vatandaşlar içine şeker ve pekmez katarak karsambaç yapıp yiyerek serinliyor.

Demirkazık Dağlarından kKarı getiren Ünal Köroğlu (43), karı satmak için, "Kara gel, kara gel. Adana'nın sıcağında Demirkazık'ın karı ile serinle" diye bağırarak satışını artırmaya çalışıyor.
Gerçek mesleği sebzeci olan Köroğlu, Adana'yı serinletmek için çok zahmetli bir şekilde kar getirdiklerini söyleyerek, "Kim kaç liralık isterse o kadar kar veriyoruz. Bu yıl 4 kamyon kar getirdim. Sıcaklık arttıkça bizim işlerde açılıyor" dedi.

Çocuklarıyla birlikte kar satın almaya gelen Ali Topaloğlu (32) da, Adana'nın çok sıcak olduğunu bu nedenle serinlemek için kar satın aldıklarını belirterek, "Karı alıp şeker ve pekmezle karıştırıp yiyoruz. Özellikle şeker katıp yediğimiz zaman çok serinliyoruz. Biz yaz ayları geldiği zaman sürekli buradan kar alıyoruz" diye konuştu.
Kar alan 58 yaşındaki Hürü Çepiç ise, sıcağa dayanamadıklarını ifade ederek, "Hava çok sıcak, aklı olan kar yer. Bu havada kar yemezsen yaşayamazsın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavurucu sıcakta kar yiyerek serinliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN