Hollandalı Bakan yardım sözü verdi

Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans, önümüzdeki dönemde Türkiye'ye daha fazla Suriyelinin gelebileceğini belirterek, ülkesinin yapacağı yardım miktarının artacağını söyledi

Giriş Tarihi: 22.6.2013
Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans, Türkiye'nin Suriyeli mülteciler için yaptığı hizmetlerin muhteşem olduğunu söyledi. Gaziantep'in Nizip ilçesinde 11 bin Suriyelinin barındığı çadır kenti ziyaret eden Timmermans, mültecilere yardım için uluslararası camianın desteklerinin arttırılması gerektiğini belirti.

HASTANEYİ ZİYARET ETTİ

Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu ile birlikte Nizip ilçesinde yaklaşık 11 bin Suriyelinin barındığı çadır kenti ziyaret eden Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans, çadır kentte Suriyeli mülteciler için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kamptaki kreş ve hastaneyi de ziyaret eden Timmermans, Suriyeliler için Türkiye'de verilen hizmetten dolayı memnun kaldığını ve yapılanlardan dolayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne teşekkür ettiğini söyledi.

TÜRKİYE GÜZEL BİR İŞ YAPIYOR
Timmermans, "Tüm dünya şunu iyi bilmelidir ki Türkiye Suriyelilere yönelik çok güzel ve muhteşem bir iş yapıyor ve savaştan kaçarak gidecek yerleri olmayan Suriyelilere en iyi şekilde bakarak kamplarda onlara hem ücretsiz sağlık hizmeti hem de çocukların eğitimlerini veriyorlar. Bu nedenle Uluslararası camianın desteklerini dramatik biçimde artırmasını bilmemiz gerekiyor. Ben de buradan Hollanda Hükümeti adına daha fazla maddi yardımda bulunacağı taahhüdünü veriyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollandalı Bakan yardım sözü verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN