İş kadınları AOSB'de kadın sayısını artıracak

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, Adana Hacı Sabancı OSB yönetimini ziyaret etti

Giriş Tarihi: 24.6.2013
TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden ve İcra Kurulu üyeleri, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AHSOSB) Başkanı Bekir Sütcü'yü ziyaret etti. Esra Özden, OSB'nin Adana'nın en değerli mücevherlerinden biri olduğunu belirterek, "Adana'yı tanıtırken gurur duyacağımız en önemli eserlerden biri OSB'miz oldu. Yaklaşık 1 milyar dolarlık ihracat yapma başarısı gösteren böylesi bir eserin meydana getirilmesine katkı sağlayan herkese minnettarız" dedi. Özden, AHSOSB'de kadın girişimci ve kadın çalışan sayısını artırmak istediklerini de söyledi.

İKİNCİ KUŞAK GÖREVDE
OSB'de kadın girişimci sayısının artması kadar, kadın çalışan sayısının artması konusuyla da yakından ilgileneceklerini belirten Özden, bu alanda OSB Bölge Müdürlüğü'yle projeler geliştirmeyi hedeflediklerini vurguladı. AHSOSB Başkanı Bekir Sütcü ise bölgede yer alan fabrikaların birçoğunda ikinci kuşağın işleri devraldığını, gençler arasında çok sayıda kadın girişimcinin yer almasının sevindirici olduğunu söyledi.

EN UCUZ PARSEL BİZDE

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden ve İcra Kurulu üyelerine OSB'nin son durumuyla ilgili bilgi veren Sütcü, "İddia ediyoruz Adana OSB kadar imkanlara sahip olup da parsel bedeli daha ucuz olan başka bir OSB yok. Türkiye genelindeki TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi hanımlara sizler aracılığıyla seslenmek istiyorum. Gelin bölgemizde yatırım yapın. Zaten onlarca ayrıcalığımız var. Buna kadına yönelik pozitif ayrımcılığımızı da ekleriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş kadınları AOSB'de kadın sayısını artıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN