Sanko Üniversitesi resmen onaylandı

Gaziantep'te Sanko Üniversitesi'nin kuruluşuna ilişkin kanun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı

Giriş Tarihi: 26.6.2013
Sanko Üniversitesi'nin kuruluşuna ilişkin kanun, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayı sonrası Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bilimleri alanında eğitim verecek olan Sanko Üniversitesi, bir devlet, iki vakıf üniversitesinin bulunduğu Gaziantep'in 4. üniversitesi olarak, kentin eğitim üssü olma sürecine ivme kazandıracak.

İHTİSASI SAĞLIK OLACAK

Sanko Yönetim Kurulu Başkanı ve Sanko Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye'de sağlık alanında eğitim verecek güçlü bir üniversite olacaklarını söyledi. Konukoğlu, "Sanko Üniversitesi, sağlık alanında ihtisaslaşmış bir üniversite olacağından, Türkiye'nin sağlık alanında iyileşme yaşanmasında önemli bir rol oynayacaktır. Üniversitemizin kuruluşu ile sağlık sektörü altyapısı ve insan gücünde iyileşmeler sağlanacaktır" dedi. Yalnızca sağlık bilimlerine yoğunlaşan bir üniversite olarak Sanko Üniversitesi'nin yetiştireceği öğrencilerin katma değer yaratması ve diğer üniversitelerden farklılaşmasının kaçınılmaz olduğuna dikkati çeken Konukoğlu, "Sanko Üniversitesi'nin hedef kitlesi, nitelikli bir sağlık eğitimi almak isteyen, başarılı, ne istediğini bilen ve gelecek kaygısı olmayan öğrencilerdir" dedi.

BİR YIL SONRA

Konukoğlu, "Hızlı bir şekilde çalışmalarımızı tamamlayacağız. Akademik ve idari kadrolarımızın yanı sıra, fiziki altyapıyı da eksiksiz tamamladıktan sonra 2014-2015 akademik döneminde eğitime başlamayı amaçlıyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko Üniversitesi resmen onaylandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN