Vali Coş: Bunun hesabı sorulacak

Vali Hüseyin Avni Coş, Ali Utku'nun cenaze masraflarını karşılattığı için kendisini şikayet eden Taner Talaş'ın yargı önünde hesap vereceğini söyledi

Adana'da üç ay önce buz pistinde düşmesi sonucu beyninde tümör olduğu anlaşılan ve tedavi gördüğü hastanede can veren 6 yaşındaki Ali Utku Yücel'in cenaze masraflarını Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından karşılattığı için Taner Talaş isimli bir kişi tarafından Kamu Etik Kurum'a şikayet edilen Vali Hüseyin Avni Coş, isyan etti. Vali Coş, "Bu kadarına pes doğrusu. Gözleri kin ve nefret bürümüş, hırsları akıllarından, vicdanlarından ve insaflarından öne çıkmış insanların, topluma çeşitli zararlar verebilmeleri mümkündür. Bu şikayetlerden yılmamız asla söz konusu değildir. Bağımsız Türk yargısına yasal başvurumuzu yapacağız ve bunun hesabı sorulacaktır" dedi.

"HİZMETLERİMİZ SÜRECEK"
Ali Utku Yücel'in ölümünün kendilerini derinden üzdüğünü dile getiren Vali Coş, gereken tüm müdahalelerin yapıldığı ancak küçük yavruyu yaşatamadıklarını söyledi. Cenaze giderlerinin bir bölümünün karşılanması konusunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın yardımcı olduğunu belirten Vali Coş,"Tamamen mevzuata uygun bir iştir. Bu işleri yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ama Taner Talaş adlı kişi bizi şikayet etmiş. Bu durumu evladını kaybeden Kemal Yücel de öğrenmiş. Yarasını kanatan bir durum söz konusu oldu. Kabuk bağlamak üzere olan acılarını tekrar hatırlamak durumunda kaldı. Hep beraber üzüldük" diye konuştu.

"YASAYA BAŞVURACAĞIZ"
İnsanların dikkatli ve empatiyle hareket etmeleri gerektiğine dikkat çeken Coş, "Ali Utku'nun ailesini de üzen bir yaklaşıma hakikaten pes demek lazım. Böyle bir yaklaşımın insafla, vicdanla ahlakla bağdaşırlığını da kamuoyuna havale ediyoruz. Gözleri kin ve nefret bürümüş hırsları akıllarından vicdanlarından insaflarından öne çıkmış insanların topluma çeşitli zararlar verebilmeleri mümkündür. Bu şikayetlerden yılmamız asla söz konusu değildir. Türk Yargısı önünde gerekli yasal başvurumuz yapacağız. Bu karalamanın hesabını soracağız" şeklinde konuştu.

"Allah ıslah etsin"
Taner Talaş'ı internet sitesinde kendisini ifşa ettiğini de vurgulayan Coş, "Bizim reklam yaptığımızı söylemiş. Bizim reklama ihtiyacımız yok. Biz her zaman yaptığımız yardımları ön plana çıkarmamaya özen gösteririz. İsteseydik yüzlerce örneğimiz var. Biz bunları kamuoyuyla paylaşırdık. Burada önemli olan yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçlarının giderilmesidir. Bir söz vardır 'Çingene kahramanlıklarını anlatmaya kalkıştığı zaman hırsızlıklarından bahsedermiş'. Yaptığıyla herkesi şaşkına çeviren bir kişiyi Allah ıslah etsin. Ancak yargı önünde gerekli hesabı verecekler" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Coş: Bunun hesabı sorulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN