Şeytanın bacağı kırıldı

Giriş Tarihi: 28.6.2013

Bakan Suat Kılıç, Akdeniz Oyunları'nda şeytanın bacağını kırdıklarını belirterek, "Yıllardır beklediğimiz madalyaları toplamaya başladık" dedi

Akdeniz Oyunları için Mersin'de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, gün boyu çeşitli spor müsabakalarını izledikten sonra oyunlarda bugüne kadar madalya alan Türk sporcularla akşam yemeğinde buluştu. Verilen yemeğe Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç ile federasyon başkanları da katıldı. Bakan Kılıç, yapılan işlerde Oyunlar Köyü'nün en karmaşık kompleks olduğunun da altını çizdi. Kılıç, "IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) üyelerinden bile 'Bu kadar konfor Londra'daki olimpiyat köyünde bile yoktu' cümlesini duyduğumuzda doğrusu Türk milleti adına, göğsümüzde gururla taşıdığımız bayrağımız adına hepimiz büyük bir gurura, büyük bir kıvanca kapılıyoruz" diye konuştu.

SPORTİF BAŞARI BEKLENİYOR

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden Türk sporcuların madalyalarını sürekli paylaştığı, insanların altına yüzlerce yorum yaparak dua ettiklerini dile getiren Bakan Kılıç, "İnsanlarımız artık bizlerden sportif başarı bekler. Bu ülkenin kaynaklarıyla bu tesisler, bu organizasyonlar yapılıyor. Türk bayrağının göklere çekilmesi, İstiklal Marşı'nın okunması sporcular kadar vatandaşlarımızı da gururlandırıyor" dedi.

RAKAMLARA SIĞINMAMALIYIZ

Oyunların 4'üncü günü itibariyle Türkiye'nin 19 altın, 16 Gümüş, 21 bronz olmak üzere 56 madalyaya ulaştığının altını çizen Kılıç, "2009'da Pescara'da oyunların bitiminde 20'si altın olmak üzere toplamda 65 madalyamız vardı. Belli ki bu rakamların bir hayli üzerine çıkmayı başaracağız. Gönül arzu eder ki tabi bütün madalyaları Türk sporcuları toplasın" şeklinde konuştu. Bu arada Akdeniz Oyunları'nın tüm maç biletlerinin 1 liradan satılmasının ardından sporseverler tribünleri hınca hınç doldurdu. Oyunların başladığı ilk günlerde branşına göre 3 ile 10 lira arasında satışa sunulan biletlerin rağbet görmemesinin ardından tüm maç biletleri 1 liradan satışa sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeytanın bacağı kırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN