Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahmut Arslan görevi devraldı

Giriş Tarihi: 29.6.2013
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı'na seçilen Mahmut Arslan ile bir önceki başkan Faik Burakgazi arasında devir teslim töreni düzenlendi. Radisson Blu Hotel' de verilen yemekte gerçekleşen törene, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da katıldı. Bakan Kılıç Türkiye genelinde bir yıllık yatırım programına aldıkları 718 spor tesisinin yatırım maliyetinin 4,5 milyar lira olduğunu söyledi. Kılıç, Akdeniz Oyunları'nın Mersin'e alınma süreci üzerinde durarak, oyunların Mersin'e 4 yıl gibi gecikmeyle verildiğini söyledi. Kılıç, "Allah o kadar büyük ve adil ki, oyunları başlangıçta bize vermeyenler 4 yıl gecikmeyle oyunları bize teklif etmek durumunda kaldılar. Sınandık aslında. 6 yılda bu oyunları yapsaydık her şey sıradan olacaktı, 18 ayda bütün işleri bitirince her şey sıra dışı olarak görülmüş oldu. Yüzümüzün akıyla tam gününde ve zamanında her şeyi yetiştirmeye muvaffak olduk" diye konuştu.

SIRADIŞI PROJELER

Konuşmasında, Türkiye genelinde sıra dışı projelerinin devam ettiğini bildiren Kılıç, bu kapsamda şu an 24 stadyum, 172 spor salonu, 42 olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzu, 15 atletizm stadı, 155 spor salonlu gençlik merkezi, 250 soyunma odaları olan sentetik çimli futbol sahası olmak üzere toplam 718 spor tesisi yapımının sürdüğünü kaydetti.

PLAKET VERİLDİ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, MTSO Meclis Başkanı Mahmut Arslan ve Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut'un da birer konuşma yaptığı gecede, MTSO yönetimi tarafından geçmiş dönem meclis başkanları ile oda başkanlarına birer plaket sunuldu. Plaketleri Bakan Kılıç verirken, Kılıç ve Güzeloğlu'na da birer plaket takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahmut Arslan görevi devraldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN