Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 bin 664 Suriyeli Türkiye'de doğdu

Çadırkentlerde kalan Suriyelilere her türlü sağlık hizmeti veriliyor

Giriş Tarihi: 30.6.2013
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), 15 çadırkent, 1 geçici kabul merkezi ve 5 adet konteynerkentte bugün itibariyle 200 bin 12 Suriye vatandaşının bulunduğunu bildirdi. Suriyelilerin bulunduğu kamplarda ise bugüne kadar 3 bin 664 doğum gerçekleşti.

ÇADIRKENTLER
AFAD'ın Türkiye'de bulunan Suriye vatandaşlarına ilişkin açıklamasında kampların dışında çeşitli illerde bulunan yaklaşık 300 bin Suriye vatandaşının günlük insani ihtiyaçları ve sağlık hizmetlerinin AFAD'ın koordinasyonunda sağlandığı ifade edildi. Açıklamada, "Başkanlığımızca; Hatay'da 5, Şanlıurfa'da 2, Gaziantep'te 3, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Mardin ve Adana'da 1'er olmak üzere toplam 15 çadırkent ile Kilis'te 2, Şanlıurfa, Malatya ve Gaziantep'te 1'er olmak üzere toplam 5 adet konteynerkent kurulmuştur " denildi.

SAĞLIK HİZMETİ

Yürütülen eğitim ve sağlık hizmetleri kapsamında 564 derslikte toplam 29 bin 401 çocuk ve gence eğitim verildiği anlatılan açıklamada, "Kamplardaki sahra hastanelerimizde ve mobil sağlık ünitelerimizde 21 Haziran 2013 itibariyle 5 bin 396 poliklinik hizmeti gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kamplarımızda bugüne kadar 3 bin 664 doğum gerçekleşmiş olup, toplam gerçekleşen poliklinik hizmeti sayısı 1 milyonu aşmaktadır" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 bin 664 Suriyeli Türkiye'de doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN