Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeş şehir heyeti Mersin'e şen döndü

Yenişehir Belediyesi heyeti, Çin'in Quenzhou kentine yaptığı ziyareti tamamlayarak döndü. Kardeş şehire yapılan gezide Mersin ve Türkiye çok yönlü tanıtıldı

Giriş Tarihi: 30.6.2013
Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi'nin, kardeş şehir heyeti Çin temaslarını tamamlayarak kente döndü. Yenişehir Belediye Başkan yardımcıları Hayrullah Yücesoy, Zeki Ecer, Özel Kalem Müdürü Birgül Getizmen ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nuran Kurtuluş'tan oluşan heyet, beraberlerinde Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu sanatçıları ile Çin'deki kardeş şehir Quenzhou'yı ziyaret etti.

KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITILAR
'2013 Çin'de Türk Kültür Yılı' kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Quenzhou'da birtakım etkinlikler düzenlendi. 16-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Güney Fuji Kültür Festivali'nin açılışı Devlet Halk Dansları Topluluğu'nun gösterisi ile başladı. Çin Kültür Bakanının da katıldığı gösteriler binlerce kişi tarafından beğeni ile izlendi. Açılış, Çin Kültür Bakanın yanı sıra, Quenzhou Belediye Başkanı Zheng Xin Cong, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcıları Hayrullah Yücesoy ve Zeki Ecer tarafından gerçekleştirildi.

TÜRK SERGİSİ DÜZENLENDİ
Festivalin ikinci gününde tiyatro salonunda Devlet Halk Dansları Topluluğu'nun gösterileri, Çin Ulusal Dans Gösterisi sanatçıları ve Çin Geleneksel Kukla Gösterileri ile birlikte sunuldu ve yaklaşık bin kişi tarafından beğeni ile izlendi. Festivalin üçüncü gününde ise Çin'in en büyük AVM zincirlerinden olan Wanda alışveriş merkezinde Türk Sergisi'nin açılışı yapıldı. Konuklara Türk lokumu ikram edildi ve yine binlerce kişinin katılımıyla muhteşem bir gösteri daha gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş şehir heyeti Mersin'e şen döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN