Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırsatı kaçırmayıp meslek edindiler

Giriş Tarihi: 2.7.2013
Mersin Üniversitesi (MEÜ) tarafından yürütülen ve Çukurova Kalkınma Ajansı Göçle Gelen Nüfusun Sosyal ve İktisadi Uyumunun Sağlanması Mali Destek Programı tarafından desteklenen 'Bir Fırsat Bulsam Mesleğim Olsa' projesi sona erdi. Mersin'in merkez ilçesi Tarsus'a iç göçle gelmiş, gelir düzeyi düşük, mesleki yeterlilikleri olmayan işsiz kitlenin geldikleri yöreye uyumlarını desteklemek amacıyla geliştirilen proje sonunda kırsal bölgelerden iç göçle gelmiş 76 kişiye çeşitli alanlarda eğitim verildi.

TOPLANTIYLA TANITILDI

Projenin sonuçlarını kamuoyuna duyurmak için Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya, MEÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Gürol Emekdaş, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ülkü Çömelekoğlu ile Tarsus Meslek Yüksekokulu Müdürü ve proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. İrem Ersöz Kaya'nın yanı sıra projede görev alan eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

SERTİFİKA ALDILAR

12 ay süren projenin sonunda kursiyerlerin kişisel gelişimi kapsamında iş ve sosyal hayatta iletişim, diksiyon, kişisel gelişim ve çevre koruma programlarını tamamladıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. İrem Ersöz Kaya, meslek edindirme kapsamında da kadın katılımcıların bilgisayar kullanımı, evde çocuk bakımı; erkek katılımcıların ise otomotiv LPG montaj, bakım ve onarımı ile ağır ve tehlikeli işlerde otomotiv elektromekaniği alanlarında sertifika almaya hak kazandıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırsatı kaçırmayıp meslek edindiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN