Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Motosikletçilerden kask kampanyası

Türk Riders Chopper Motosiklet Kulübü üyeleri, Mersin'in Erdemli ve Silifke ilçelerinde toplam 90 kask dağıttı, sürücüleri her konuda uyardı

Türk Riders Chopper Motosiklet Kulübü üyeleri "Aklımız da kaskımız da başımızda olsun" kampanyası kapsamında Mersin'in Erdemli ilçesinde 40, Silifke'de 50 motosiklet sürücüsüne kask dağıttı. Türk Riders Chopper Motorsiklet Kulübü Türkiye Genel Koordinatörü Ömer Zülkadiroğlu başkanlığındaki 50 kişilik motosikletli ekip, Erdemli Emniyet Müdürü Hüseyin Dağı'yı ziyaret etti.

KASKSIZLIK ÖLÜM DEMEK

Müdür Dağı'ya teşekkür plaketi veren motosikletçiler adına konuşan Ömer Zülkadiroğlu "Başlattığımız kampanya kapsamında bütün illerimizi dolaşarak motosiklet sürücülerine kask dağıtıyoruz. Geçen yıl kask olmadığı için Çukurova bölgesinde 70'e yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Bun durumun azalması ve yok olması için bizler de çalışma başlattık" dedi.

'EN YAVAŞ' YARIŞMASI
Erdemli'de sürücülere kask dağıtan Riders Chopper Kulübü üyeleri daha sonra Silifke'ye giderek burada da Emniyet Müdürü Volkan İmişçi'yi ziyaret etti. Müdür İmişçi, tüm üyeler adına Adana Şubesi Başkanı Ömer Zülkadiroğlu'na bir plaket, tahta kaşık ve çeşitli hediyeler verdi. Grup polis eskortu eşliğinde motorla Atatürk Caddesi'nden anıt civarına geldi. Burada kasksız gelen motosiklet üyeleri arasında en yavaş motor kullanma yarışı yapılıp, birinciye kask hediye edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Motosikletçilerden kask kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN