Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Final Okulları 3. yılında Türkiye birincisi çıkardı

Giriş Tarihi: 3.7.2013

Eğitimde üçüncü yılını geride bırakan Adana Final Okulları'ndan mezun olan Mehmet Burak Kaya, LYS'de MF-4 puan türünde Türkiye 1'inciliği elde etti

LYS'de MF-4 puan türünde Türkiye 1'incisi, 3 yıl önce eğitime başlayan Adana Final Okulları'nın öğrencisi Mehmet Burak Kaya oldu. Sonuçların açıklanmasıyla, tatil için gittiği Gaziantep'ten Adana'ya gelen şampiyon, sevgi gösterileriyle karşılandı. Aldığı puanla, çocukluk hayali olan tıp fakültesini tercih edeceğini söyleyen Mehmet Burak Kaya, sevincini göbek atarak kutladı. Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, "Mehmet Burak Kaya'nın yanı sıra 11 öğrencimiz ilk 1000'e girdi. Adana'yı eğitimde böyle bir başarıyla gündeme getirdiğimiz için onurluyuz" dedi.

İLK 20'Yİ BEKLİYORDUM
Adana'ya babası İbrahim ve annesi Nilüfer Kaya ile gelen Mehmet Burak'ı, Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, yöneticiler ve öğretmenleri okul bahçesinde karşıladı. Kaya, okulun olduğu gün evde 4 saat, tatilde ise 10-11 saat çalışarak bu başarıyı yakaladığını, ilk 20'ye girmeyi beklediğini ancak 1'inciliğin sürpriz olduğunu söyledi. Şampiyon öğrenci, "Tarif etmesi zor bir duygu yaşıyorum. Ben de ailem de stresli günler geçirdik" dedi.

ABD'DEN ÖĞRETMEN GELİYOR
Türkiye 1'incisi Mehmet Burak Kaya'nın aynı zamanda Final Dergisi Dersanesi öğrencisi olduğunu vurgulayan Şevket Ertem, "Dersanede de dil puanında öğrencimiz Hatice Nur Eken, Türkiye 2'ncisi oldu. 38 öğrencimiz ilk 1000'de, 5 öğrencimiz ilk 100'de, 2 öğrencimiz de ilk 10'da yer aldı. Mehmet Burak Kaya, 1998'den bu yana dershanemizden Türkiye 1'inciliği elde eden 4'üncü öğrenicmiz oldu" diye konuştu. Final Okulları olarak yürüttükleri yeni bir çalışmaya da değinen Ertem, "Önümüzdeki yıldan itibaren ABD'den bir liseyle işbirliği yapıyoruz. Anlaşma imzaladık. Oradan öğretmenler gelecek, Adana'da yerleşik olarak kalacak. Okulumuzda görev yapacaklar. Böylece mezunlarımız hem Adana Final Okulları'ndan hem de ABD'deki liseden diploma alacak. ABD'de lise mezunu olan gençlerle aynı haklardan yararlanacaklar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Final Okulları 3. yılında Türkiye birincisi çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN