Adana su cenneti

Giriş Tarihi: 4.7.2013

İklimi ve Seyhan Baraj Gölü'nün uygun yapısı sayesinde su sporunda önemli bir merkez haline gelen Adana, Akdeniz Oyunları ile kendini dünyaya tanıttı, uluslararası yarışlar için cennet oldu

Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Akdeniz Oyunları'nda su sporlarına ev sahipliği yapan Adana'nın önümüzdeki yıllarda bu alanda uluslararası alanda söz sahibi bir kent haline geleceğini belirtti. İşseven, Seyhan Baraj Gölü'nün 17. Akdeniz Oyunları'ndaki su sporlarına ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, oyunlar için tesisleşme konusunda büyük yatırımlar yapıldığını söyledi.

KIŞIN BİLE SU DURGUN

Adana'nın başta kürek sporunda iklimi ve sahip olduğu imkanlar sayesinde avantajlı bir konumda olduğunu anlatan İşseven, kentin bu özellikleriyle kış aylarında bile yarışlara ev sahipliği yapabildiğine dikkati çekti. Akdeniz Oyunları için yapılan tesislerin önümüzdeki yıllarda daha da geliştirileceğinin altını çizen İşseven, "Adana su sporları için tam bir cennet" dedi.

ÖNCE AVRUPA ŞAMPİYONASI
İşseven, "Büyük şampiyonaları Adana'ya almak istiyoruz. Önümüzdeki yıl kürekte Gençler Avrupa Şampiyonası'nı Seyhan'a getirmek istiyoruz, bunun için sözlü müracaatımız oldu. İlerleyen aşamalarda da dünya şampiyonası niye olmasın?" diye konuştu. İşseven, uluslararası organizasyonların Türkiye'ye verilmesi konusunda geçmişte tereddütler yaşandığını anımsatarak, "Akdeniz Oyunları'nda bu ortam görülünce artık bizim önümüz açıldı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana su cenneti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN