Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aldırmaz ve Fakıbaba'ya Avrupa'dan 'En İyi' ödülü

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Avrupa'dan başarı ödülü aldı

Giriş Tarihi: 4.7.2013
Avrupa İş Asamblesi (EBA-Europe Business Assembly), Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a "En Başarılı Şehir Yönetimi ve Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı", Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya ise "En İyi Şehir ve En İyi Belediye Başkanı" ödülü verdi. Aldırmaz ve Fakıbaba ödüllerini, İsviçre'nin Montrö kentindeki törende aldı.

BU ÖDÜL ADANALILARIN
Ödül törenine katılan Aldırmaz ve Fakıbaba, ödüllerini Socrates Ödülleri Değerlendirme Komitesi Başkanı Prof. Dr. John Netting'in elinden aldı. Uluslararası düzeydeki bu prestijli ödülü alırken büyük heyecan yaşadığını söyleyen Zihni Aldırmaz, "Her ödülü olduğu gibi bu ödülü de birlikte başarıp birlikte kazandık. Böylesine önemli ve onurlu bir ödülü Adana halkı adına almaktan büyük mutluluk duydum. Bu ödül tüm Adanalılar'ındır" dedi.

GÜL'DE ALMIŞTI
Henüz Montrö'den dönmeden, internet üzerinden tebrik mesajları alan Fakıbaba ise "Şanlıurfamız için hayırlı olsun. Twetter üzerinden iyi dileklerini ve tebriklerini paylaşan tüm hemşerilerime ve dostlara teşekkür ediyorum, Buradan memlekete selamlarımı iletiyorum"dedi. Ödülü bütün Şanlıurfalılar adına aldığını belirten Fakıbaba, başkan yardımcıları, müdürler ve bütün çalışanlara teşekkür etti. Fakıbaba'ya ödül veren Avrupa İş Asamblesi, geçmişte de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de Dışişleri Bakanlığı görevindeyken en iyi liderlik ödülü vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aldırmaz ve Fakıbaba'ya Avrupa'dan 'En İyi' ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN