Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket COŞKUN: Oyunlar bitti siyasiler çıktı

Giriş Tarihi: 4.7.2013
Akdeniz Oyunları nedeniyle siyasilerin ara verdiği seçim çalışmaları, oyunların bitimi ile yeniden start aldı. Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir süredir adı geçen eski Kültür ve Turizm Bakanı İstemihan Talay, Mersin'e gelerek Büyükşehir Aday Adayı olduğunu açıkladı. Zaten CHP'li mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın yoğun bir seçim çalışması içinde olduğunu biliyoruz. Aynı şekilde hatırlatmakta fayda var. Yine CHP ve Büyükşehir'de Serdal Kuyucuoğlu ve Ahmet Akın aday adayı olduğunu çok önceden açıklamış ve çalışmaya başlamışlardı.
Her ne hikmetse ilçe belediye başkanlıkları için henüz aday adayı olduğunu açıklayan yok. MHP'de çıkan aday adayları da Büyükşehir için çalışma yapıyor. Fakat ne var ki Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve MHP İl Başkanı Mahmut Tat, sanki biraz rölantide gidiyorlar gibi geldi bana. Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise başladığı hızda yoğun bir çalışma içinde. Yerel seçim çalışmaları erken başladı demiştik ama yavaş başlamadı.
Şimdi Ramazan geliyor ve siyasiler sanırım bundan sonra da iftar yemekleri, ramazan paketleri gibi çalışmalar içine girecek. Kağıt üzerinde CHP, MHP ve AK Parti'nin kıyasıya bir yarış içine gireceği ve oyların birbirine çok yakın olduğu düşünülürse bu yarışın daha da kızışacağını tahmin etmek zor olmaz.
Mersin'in kavurucu sıcağında çalışmak hiç de kolay değil. Allah aday olan bütün siyasilere kolaylık versin.
AK Parti Büyükşehir için kendisi bu yönde hiçbir açıklama yapmasa da, ismi geçen tek adayın Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu olduğunu söylemek gerekir. Belki de Mersinli istediği için bu bir yakıştırmadır. Bunu doğru olup olmadığını zaman gösterecek. Yakında bu bahsedilen isimler üzerinde bir anket yapılırsa belki de seçim öncesi bir fikir sahibi oluruz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: Oyunlar bitti siyasiler çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN