Jimnastik tutkusu

Giriş Tarihi: 5.7.2013
Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü Jimnastik takımı, geleceğin sporcularını yetiştiriyor. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Ritmik Jimnastik ve Dans eğitmenleri Öğretim Görevlisi Sibel Vural'ın gözetiminde gerçekleşen eğitimlere genç antrenörler Yasemin Baycı, Emine Özlem Cengiz ve Burcu Özbezik de eşlik ediyor.

İLGİ ÇOK FAZLA

İlkokul çağına kadar çocuklar için en uygun spor dalının temel ve gelişim jimnastiği olduğunu belirten Emine Özlem Cengiz, "Küçük çocuklarımızın geleceğe çok daha hazır olması için burada ritmik jimnastiği temelden öğretiyoruz. Branşımıza olan ilginin her geçen gün artması bizleri sevindiriyor" şeklinde konuştu.

KASLAR ÇALIŞIYOR

Jimnastik takımı yazın kendisine ait spor salonunda 3-8 yaş arasında değişen çocuklara eğitim veriyor. İki saat süren çalışmaları sporcu velileri de heyecanla takip ediyor. Tek amaçlarının bu sporu yapan miniklerin seçecekleri spor dallarında daha da başarılı olmalarını sağlamak olduğunu belirten Cengiz, "Çocuklarımız jimnastiğin faydalarını ileride daha iyi anlayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jimnastik tutkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN