Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çok iyi reklam yaptık bundan yararlanalım

Giriş Tarihi: 6.7.2013

Mersin Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Hamit İzol, Akdeniz Oyunları'nda iyi reklam yapıldığını, turizmcilerin bundan yaralanması gerektiğini vurguladı

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Ayaş beldesindeki Royal Sebaste Hotel'de, Turizm İşletmecileri Derneği'nin (MERTİD) aylık toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan MERTİD Bakşanı Hamit İzol, "17. Akdeniz Oyunları'nda Mersin isminin reklamı Türkiye'de ve dünyada çok iyi bir şekilde yapıldı. Mersin sporda ve turizmde ön plana çıktı. Otellerimizin kışın boş kalmaması için bu reklamı çok iyi kullanıp hem spor, hem turizm, hem de kongre turizmini canlandırmamız gerekiyor" dedi.

KALİFİYE ELEMAN SORUNU

MERTİD olarak amaçlarının Mersin turizminin daha güzel yerlere getirilmesi olduğunu belirten İzol, "Turizm sektörünün en büyük sıkıntısı lisan bilen iyi yetişmiş kalifiye elemanın bulunmamasıdır. Dernek olarak bu eksikliği görerek kalifiye eleman yetiştirmek üzere kurslar açacağız ve yetişen elemanları ihtiyaç sahibi işletmelerimizde istihdam edeceğiz" diye konuştu.

HERKES MERSİN'İ KONUŞUYOR
17. Akdeniz Oyunları'nın Mersin'de yapılması nedeniyle kentin spor ve turizmde hareketli günler yaşadığına dikkat çeken İzol, Mersin isminin hem Türkiye'de hem de dünyada çıtasının yükseldiğini belirterek, "Eksikleri ile birlikte çok güzel bir Akdeniz Oyunları dönemi geçirdik. Yaklaşık bir aydır her yerde Mersin sporu ve turizmi konuşuluyor. Şehir merkezindeki otellerimiz oyunlar nedeniyle doldu. Oyunlarla birlikte Mersin'in müthiş bir reklamı yapıldı ve her konuda hazır duruma gelindi. Mersin algısını çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok iyi reklam yaptık bundan yararlanalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN