Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Musluklar artık hizmete akıyor

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, daha önce 200 bin liraya mal olan okul öncesi derslik maliyetini 85-90 bin liraya düşürdüklerini dile getirdi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş göreve geldiği günden itibaren ekonomik projelere yöneldiklerini belirterek, daha önce 200 bin liraya mal olan okul öncesi derslik maliyetinin 85-90 bin liraya düşürüldüğünü kaydetti. Birçok konuda yüzde 50-60 oranında tasarruf sağladıklarını belirten Vali Coş, "İsrafların, kaçakların tamamı kapatılmış ve musluklar hizmete yönlendirilmiştir" dedi.

MALİYETLER DÜŞTÜ

Okul öncesi derslik maliyetlerinde geçmiş yıllara göre yüze 60'a yakın tasarruf elde ettiklerini vurgulayan Coş, "Daha önce 6 derslikli anaokulu 1 milyon 250 bin liraya mal edilirken, şimdi aynı rakama 14 derslikli okul yapabiliyoruz. Dolayısıyla eskiden bir dersliğin maliyeti en az 200 bin lira civarında iken şimdi 85-90 bin liraya düştü" şeklinde konuştu.

LÜKSTEN VAZGEÇTİK

Kamu kaynaklarının kullanımını ekonomik ve verimli bir şekilde yönlendirilmesine özel önem verdiklerini dile getiren Coş, "Pahalı işlerden hizmetlerden vazgeçip, ekonomik projelere yönlenmek suretiyle elimizdeki ödeneklerle de daha iyi iş ve hizmet yapılabilmelidir. Bunun için israfa mani olmak, lüks projelerden vazgeçmek suretiyle özellikle yatırım hizmetlerinde önemli avantajlar sağladık" diye konuştu.

MASRAFLAR YARIYA İNDİ
Sadece eğitimde tasarruf yapmadıklarını, asfalt ve yol çalışmalarında da büyük oranda maliyetleri düşürdüklerini ifade eden Vali Coş, "2012 yılında 464 kilometre asfalt yol yaptık. Bu daha önceki yıllarda yapılmayan bir rakam. Bunu yanında bu yol için 2010 maliyetleri baz alındığı zaman bu kadar yol yapımı için 30 milyon lira harcamamız gerekirken biz 14,8 milyon liraya mal ettik. Yani 15,2 milyon TL tasarruf ettik" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Musluklar artık hizmete akıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN