Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gapshoes 17. kez açıldı

Gaziantep Sanayi Odası, Ayakkabıcılar Federasyonu, Gaziantep Kunduracılar Odası, KOSGEB ve Akort Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen, 17. Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Fuarı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın katıldığı törenle açıldı. GSO Başkanı Adil Konukoğlu, Türkiye'de marka olan ayakkabıların birçoğunun Gaziantep'te üretildiğini belirtti.

MARKALAŞMA VURGUSU
İç pazar odaklı çalışan sektörün yurtdışında yeni pazarlar keşfetmesi gerektiğini dile getiren Konukoğlu, "İşte tam bu noktada hedef, fason ayakkabı üretiminden çıkarak, markalaşmaya ağırlık vermek olmalıdır. Özgün tasarımlar geliştirilmelidir" dedi. Konukoğlu, 2014'te ayakkabı ithalatında koruma önlemi uygulamasının kaldırılacak olmasının sektörü sıkıntıya sokacağına dikkati çekti.

"ENGELLERİ KALDIRMAK"
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönümünde 500 milyar dolarlık ihracat yapan, kişi başına geliri 25 bin dolara ulaşmış, en az 10 marka oluşturmuş bir Türkiye hedeflediklerini söyledi. Yazıcı, "Böyle bir Türkiye'yi; Türk müteşebbisi, sanayicisi, tüccarı ile gerçekleştireceğiz. Hükümet olarak görevimiz hedef koymak, ekonomik hayatın aktörlerinin önündeki engelleri kaldırmak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gapshoes 17. kez açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN