Gaziantep elektriğe 8 milyon TL ödüyor

Büyükşehir, her ay enerji bedeli olarak 3,5 milyon lira ödüyor. Eski borçları da faizli olarak 4,5 milyon TL tutunca kasadan her ay 8 milyon lira çıkıyor

Giriş Tarihi: 7.7.2013
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, kendilerinden önceki döneme ait borcuyla birlikte her ay düzenli olarak 8 milyon lira elektrik faturası ödediklerini söyledi. Göreve geldiklerinde Türkiye'nin en borçlu belediyelerinden birini devraldıklarını, o tarihten bu yana belediyenin tüm kurumlarıyla birlikte elektrik borcunu da düzenli olarak ödediklerini anlatan Güzelbey, kendisinden önce tek kuruş elektrik borcunun ödenmediğine dikkat çekti.

DEFTER KABARIKTI

Belediyenin elektrik borçlarıyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Asım Güzelbey, "Göreve başladığım zaman belediyenin borç defterinin oldukça kabarık olduğunu gördüm. Bu kabarık borç arasında ödenmemiş elektrik borçları da bulunuyor. Benden önceki belediye yönetimi tek kuruş elektrik borcu ödememiş, şimdi onlara ait olan borçları hiç şikayet etmeden biz ödüyoruz" dedi.

DÜZENLİ ÖDENİYOR

Elektrik borcunun yasal faizleriyle birlikte her ay 4,5 milyon lira olduğunu anlatan Başkan Güzelbey, "Normalde belediyemizin bugün itibariyle aylık elektrik tüketimi 3,5 milyon lira civarında. Fakat geçmiş döneme ait borçla birlikte bu rakam 8 milyon liraya tekabül ediyor. Hiç gocunmadan, bu bizim borcumuz değil demeden bu borcu her ay düzenli olarak ödüyoruz" diye konuştu.

YENİ ARAYIŞLAR VAR
Başkan Asım Güzelbey, Gaziantep'in su ihtiyacının iki ana kaynaktan sağlandığını, asıl kaynağın kente yaklaşık 100 km ötede yer aldığın söyledi. Bu kaynaktan suyu getirmek için kod farkından kaynaklanan pompalama maliyetlerinin olduğunu belirten Güzelbey, burada enerji maliyetlerini asgariye indirmek için birçok yeni projeler ve kaynaklar oluşturmaya çalıştıklarını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep elektriğe 8 milyon TL ödüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN