Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dönerli, dondurmalı tatlılı Kur'an kursu

Mersin'in Silifke ilçesindeki Kur'an kurslarına katılan çocuklara pazartesi döner-ayran, çarşamba günü tatlı ve cuma günü ise dondurma ikram ediliyor

Giriş Tarihi: 10.7.2013
Mersin'in Silifke Müftülüğü, "Camiler çiçek açacak sloganıyla yaz Kur'an kursu başlattı. Kur'an kursuna katılan çocuklara pazartesi günü döner-ayran, çarşamba günü tatlı ve cuma günü ise dondurma ikram ediliyor. 24 Haziran-23 Ağustos tarihleri arasında verilecek olan Kur'an kursunda hafta içi her gün 3 saat namaz dua ve sureleri, Kur'an alfabesi ve temel dini bilgiler öğretiliyor. 2'si bayan 5 öğreticinin görev aldığı kursa 160 öğrenci katılıyor.

"MİLLET İÇİN BİR RAHMET"
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Silifke Müftülüğü'nün organizesiyle Kur'an kursu başlattıklarını belirten Silifke Müftüsü Bekir Kaplan, "Çocuk, cami, Ramazan ve Kur'an buluşması hepimiz için çok önemli. Bu yaz kurslarında hiçbir şey yapmasak, sadece çocuklarımızın camiyle buluşması, çocuklarımızın minbere, mihraba tırmanması, kürsüye çıkması, safların arasında koşuşturması dahi bu ülke için, bu millet için birer rahmettir. Hepimizin bu bilinçte olduğunu biliyorum" dedi.

"MAHRUM EDEMEYİZ"
Kur'an kursunun 23 Ağustos tarihinde sona ereceğini belirten Kaplan, "Mutlaka çocuklarımızın camiyle, Kur'an'la, peygamberle, namazla, oruçla tanışmalarını sağlamalıyız. Camide Kur'an atmosferinde çocukların neşeyle, arkadaşlarıyla koşturarak, oyunlar oynayarak Kur'an'ı, dinlerini öğrenmesi onlar için büyük keyiftir. Onları bu güzellikten mahrum edemeyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönerli, dondurmalı tatlılı Kur'an kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN