Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Miras cinayetine müebbet istendi

Adana'da mirastan kaynaklandığı ileri sürülen cinayetle ilgili dayı ile yeğeni hakkında 2 kez müebbet hapis istemiyle dava açıldı

Giriş Tarihi: 10.7.2013
Adana'da miras yüzünden işlenen cinayetle ilgili azmettirici olduğu ileri sürülen Reşit Kamacı ile cinayeti işlediği ileri sürülen yeğeni Yunus Emre Gök (29) hakkında "Kasten öldürme" suçundan 1'er kez müebbet hapis istemiyle Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Tutuklanan Kamacı, azmettirici olmadığını söylerken, Yunus Emre Gök ise olayın alacak verecek meselesinden kaynaklandığını öne sürdü.

HUSUMET YAŞANDI
İddianameye göre olay şöyle gelişti. Enişte kayınbirader olan Reşit Kamacı ile Ali Adalıtaş arasında babadan kalan ev ve arsa mirası yüzünden anlaşmazlık yaşanıyordu. Reşit Kamacı, kayınbiraderi Ali'nin eşinin babasından kalan evden ayrılmasını istiyordu. Bu konuda aralarında husumet yaşandı ve konu adliyeye intikal etti.

"AZMETTİRİLDİ" İDDİASI
Konuyla ilgili duyduğu rahatsızlığı anlatan Reşit, Ali'yi cezalandıracağını da söylüyordu. İddianamede Reşit'in yanında bulunan ve talimatlarını yerine getiren Yunus Emre Gök'le öldürme konusunda anlaştıkları, yeğenin de olay günü Yenibey Mahallesi'nde karşılaştığı Ali Adalıtaş'ı bıçaklayarak öldürdüğü anlatıldı. Gök, olayın alacak verecek meselesinden kaynaklandığını iddia ederken, Kamacı azmettiriciliği kabul etmedi. Yargılama önümüzdeki günlerde yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miras cinayetine müebbet istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN