Şevket COŞKUN: MESİAD'ın sesine kulak verelim

Giriş Tarihi: 11.7.2013
Mersin önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ancak yapılan eleştiriler, oyunların kentimize kazandırdıklarını görmemeye kadar gitti. Eleştiriler haklı ya da haksız orasında değilim. Yapılan yanlışlığı söylersin, eleştirirsin ama Mersin tarihinde bir daha göremeyeceği bu organizasyonu da taçlandırırsın. Mersin Sanayici ve İş Adamları Derneği (MESİAD) bir açıklama yaparak "Kentin imajı ve geleceğine zarar vermeyin" dedi.
MESİAD Başkanı Ahmet Akkurt, "Tüm dünyada bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapan kentler marka değerini artırırken, Mersin dinamiklerinin eleştirileri başarıyı gölgeliyor" dedi.
İşte asıl mesele burada.
Yani Ahmet Akkurt, esnafın oyunlardan yeteri kadar faydalanmadığını söylüyor ama kentin marka değerine zarar verecek açıklamalardan kaçınıyor.
Çünkü biliyor ki, bu tür yersiz eleştiriler Mersin'e zarar verecek. Şimdi asıl önemli olan tesisler konusu. Ben bu konuyu geçen hafta yazdım. Ahmet Akkurt' da benzer bir açıklama yapınca yeniden gündeme getirmek istedim.
17'inci Akdeniz Oyunları nedeniyle Mersin iki müthiş tesis sahibi oldu. Biri kapalı tenis kortu, diğeri atış poligonu.
Türkiye'de eşine rastlamak zor. Avrupa'da bile sayılı tesislerden biri. Yani Türkiye'de yapılacak bir organizasyon direk Mersin'e gelecek. Şimdi şapkayı önümüze koyup, bu tesislerden nasıl faydalanırız, tesisleri ulusal ve uluslararası organizasyonlarda nasıl değerlendiririz, Mersinli gençlerin bu tesislerden çok fazla yararlanmalarını nasıl sağlarız buna bakmalıyız.
Artık herkes biliyor ki, spor organizasyonları bir kentin değerini inanılmaz derecede yükseltip, ekonomisini üst düzeye çıkaracaktır.
Evet Mersinli bu tesislerin farkında olmalıdır. Öncesinde de bir spor kenti olan ve sayısız şampiyon yetiştiren Mersin bu tesisler ile çok daha başarılı olacaktır.
MESİAD Başkanı Ahmet Akkurt'u ve aynı düşüncede olanları kutluyorum.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: MESİAD'ın sesine kulak verelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN