Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adıyaman-Nemrut yolu 30 kilometre kısalıyor

Adıyaman turizminin en önemli unsunlarından Nemrut Dağı ile il merkezi arasındaki mesafe, yol çalışmalarının ardından 30 kilometre kısalacak

Dünyanın 8'inci harikası olarak nitelendirilen Nemrut Dağı ile Adıyaman arasındaki mesafe 30 kilometre kısalıyor. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, turizmde fiziki alt yapının iyileştirilmesi ve ilin ekonomisinde turizm katkısının artırılması amacıyla Arsameia'dan Nemrut Dağı'na gidecek olan Kral Yolu'nda incelemelerde bulunup, yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgi aldı.

KİLİTLİ PARKE OLACAK

Yapımına yeni başlanan ve greyderle açılan Kral Yolu'nda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, "9 kilometrelik Kral Yolu'nu kilitli parke yapacağız. Yolumuzun ihalesini yaptık. Her yıl Nemrut ören yerini binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Buraya gelen insanların çok ciddi ulaşım sıkıntısı çektiklerini görüyoruz. Nemrut'a gelen yerli ve yabancı turistlerimizin daha rahat bir şekilde Nemrut Dağı'na çıkması için çalışıyoruz. Yolun bir an önce bitirilmesi için şu anda ilgili firma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor" dedi.

KAMERAYLA İZLENECEK

Daha sonra Nemrut Dağı'na çıkan Vali Mahmut Demirtaş, batı terastan Nemrut ören yerine giden patika yolda yapılan çalışmaları inceledi. Vali Mahmut Demirtaş, Nemrut Dağı'nda ışıklandırma başta olmak üzere, yol boyunca bilgilendirme levhaları ve bekçi kulübeleri yapacaklarını kaydederek, "Nemrut Dağı'ndaki mevcut kafeteryayı yıkıp, yerine anfi tiyatro yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca, 24 saat kapalı devre kamera sistemi ile Nemrut Dağı'nı izleyerek, kesintisiz kontrollü güvenlik sistemini sağlayacağız. Yine, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde Nemrut'a ulaşımlarını sağlamak amacıyla raylı sistem yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman-Nemrut yolu 30 kilometre kısalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN