Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz tertemiz

Giriş Tarihi: 13.7.2013
Mersin'de Akdeniz Belediyesi'nin 'Temiz Çevre, Temiz Akdeniz Temiz Dünya' sloganıyla başlattığı Temizlik Kampanyası belirlenen plan ve program dahilinde bahar aylarında olduğu gibi yaz aylarında da devam ediyor. Fen İşleri, Park-Bahçeler ve Temizlik İşleri'nden 50'yi aşkın personelin katılımıyla, Mithatpaşa, Gündoğdu ve Siteler mahalleleri bakımdan geçirildi. Söz konusu mahalleler, her türlü atık ve çöpten arındırılırken, mahallelerde bulunan inşaat atıkları ve çöpler, kepçe ve kamyonlar yardımıyla toplanıp bölgeden çıkarıldı.

ATIKLARDAN ARINIYOR
Çalışmalar kapsamında Park- Bahçeler ekipleri de bir yandan yayalar ve araçlar için risk yaratan ağaç dallarını ve otları keserken, çevre düzenlemesi, park ve yeşil alanlarda bulunan ağaç ve çimlerin biçilmesi, banklar, çocuk oyun grupları ve spor aletlerinin tamir ve bakımı için çalışıyor. Ekipler, özellikle refüj ve dönel kavşaklarda sürücülerin görüşünü engelleyen ağaç ve bitkileri budarken, temizlik işleri personelleri ise park, bahçe, cadde ve sokakları çöp ve atıklardan arındırıyor.

ÇAĞDAŞ KENT NORMLARI
Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, çağdaş kent normlarına ulaşmanın en önemli kriterlerinden birinin, çevre temizliğinin sağlanması ve bunun sürekliliği olduğunu ifade etti. Türk, amaçlarının, Akdeniz ve Mersin halkının, temiz ve sağlıklı çevre ve yaşam hakkını korumanın yanında, ekoloji bilincini yayarak, doğa, insan, hayvan ve bitki sağlığını korumak olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz tertemiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN