Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülşen tarihe geçti

Adanalı Gülşen Doğan, ÇÜ Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Tenis Antrenörlüğü bölümünün ilk ve tek kadın mezunu oldu

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Adanalı Gülşen Doğan Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Tenis Antrenörlüğü bölümünün ilk kadın mezunu olarak adını üniversitenin tarihine yazdırdı. Dört yıl önce girdiği sınavlarda başarılı olup aynı yıl açılan Tenis Antrenörlüğü bölümünde terciğini kullanan Doğan iki arkadaşı ile birlikte antrenörlükte okumaya başladı.

ZAMAN SU GİBİ AKTI

Türkiye Tenis Federasyonu 1. Kademe antrenörlük belgesine de sahip olan Gülşen Doğan, "2009 yılında istediğim bölümü kazandığımda sadece iki erkek bir kadın yani üç öğrenci derslere girip çıktık. Yeni açılan bir bölüm olması nedeniyle ilgi o yıllar yoktu. Zaman su gibi akıp geçti. Çok güzel anılar yaşadığım Çukurova Üniversitesi'ni hayatım boyunca unutamayacağım" şeklinde konuştu.

BENİM İÇİN ÖZEL BİR DİPLOMA

BESYO Tenis Antrenörlüğü bölümünden mezun olan ilk ve tek kadın olarak üniversitenin tarihine geçtiğini belirten Doğan, "Aldığım diplomayı hayatım boyunca unutamayacağım. Çünkü kazandığım bölümün ilk ve tek kadın mezunu benim. Böyle bir durum kaç kişinin başına gelir bilmiyorum ama gerçekten çok mutlu ve gururluyum" diye konuştu.

BURADA KALMAK İSTİYORUM

Kendisinden sonra Tenis Antrenörlüğü'ne hemcinslerin ilgi göstermeye başladığını ifade eden Doğan, "Alt sınıflara baktığımda kadınların sayısında artış gördüm. Öncüleri ben oldum diyebilirim" dedi. Adana'da tenise olan ilginin son yıllarda arttığına da dikkat çeken Gülşen Doğan, "Bundan sonra Çukurova'da yüksek lisansımı yapmak, ilk mezunu olduğum üniversitede kalmak istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülşen tarihe geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN