"Kan gütme saiki ile öldürmedim"

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Adana'da kardeşi Kadir Yaltırık'ı (32) öldüren Abdurrahman Üçgül'ün babası Sıdkı Üçgül'ü (59) intikam için öldüren Necmi Yaltırık (37) ile kendisine yardımcı olduğu ileri sürülen 3 kişinin "Kan gütme saikiyle öldürme, öldürmeye teşebbüs, yardım" suçlarından yargılanmalarına başlandı. Necmi Yaltırık, kendisini korumak için silahı ateşlediğini, kan gütme amacının olmadığını söyledi. Yardım suçlamasını kabul etmeyen 3 sanık tahliye edildi.

"KAN GÜTMEDİM"
Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmada Necmi Yaltırık, kan gütme saiki ile cinayet işlemediğini öne sürerek şunları söyledi: "22 gün önce Abdurrahman Üçgül, kardeşimi öldürdü. Olay günü de ailesi mahalleden taşınıyordu. Karakola gidip, taşınmalarına neden izin verdiklerini soracaktım. Amcam Muhyettin ile tesadüfen araca binen Seyit Ali ile karakola gittik. Araçtan inerken, Sıdkı Üçgül aracının ön koltuğuna hamle yapınca silahımı çekip, ateşledim. Plan yapıp, öldürmedim"

3 KİŞİ TAHLİYE OLDU

Kan gütme cinayetine yardımcı oldukları için tutuklanan Sebahattin, Süvey Yaltırık ile S. Ali Çelik, cinayetle ilgilerinin olmadığını söyledi. 3 sanık tahliye oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kan gütme saiki ile öldürmedim"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN