Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okullarda özel güvenlik için Bahçeşehir'den MYO eğitimi

Bahçeşehir Üniversitesi MYO bünyesinde okul güvenliği konusunda uzman özel güvenlik görevlisi yetiştirmek için program açıldı

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Son yıllarda okullardaki şiddet ve taciz olaylarının giderek artması üzerine Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO), okul güvenliği konusunda uzman görevli yetiştirmek için 'Özel güvenlik ve koruma' programı açtı. 2 yıl süren eğitimler boyunca öğrenciler staj yapma olanağı da bulacak. 'Güvenli Okul Projesi' kapsamında açılan programın tanıtım toplantısında konuşan Proje Koordinatörü Eski Emniyet Müdürü Osman Öztürk, öğrencilere okul, öğrenci ve kampus güvenliği dersinde okul içi ve çevresi konusunda eğitim alacağını söyledi.

GÜVENLİ OKUL

Osman Öztürk, "Öğrenci davranışları ile güvenliği riske atan, tehlikeye düşüren olası olaylar, ihtimaller üzerinde eğitim vereceğiz. Okullardaki vandalism, akran zorbalığı öncelikli alanımız olacak" dedi. Öztürk, bu yıl 60 öğrencinin alınacağı 'Özel güvenlik ve koruma' önlisans programında ailelerin de toplumsal olası suçlar yönünde eğitim alacağını, belirlenen kriterlere uygun okullara 'Güvenli okul' sertifikası verileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullarda özel güvenlik için Bahçeşehir'den MYO eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN