Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşk peşinde kıtaları aştı

Ali Tolga Bozdana'yla evli olan Tayvanlı Allison Tzu Yu Lin, aşkın peşinden geldiği Türkiye'de çok mutlu

Giriş Tarihi: 15.7.2013
Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Tolga Bozdana ile aynı üniversitede görev yapan Tayvanlı Yrd. Doç. Dr. Allison Tzu Yu Lin'in evliliği, aşkın sınır tanımadığını kanıtlıyor. Ülkesinden binlerce kilometre uzakta yuva kuran Allison Tzu Yu Lin, 4 yıldır yaşadığı Gaziantep'te mutlu olduğunu, Türkçe'yi daha iyi konuşmak için çalıştığını söylüyor.

AŞKA DÖNÜŞTÜ

Lin-Bozdana çifti mutluluğa ilk adımlarını, Tolga Bozdana'nın 2001 yılında YÖK bursuyla Nottingham Üniversitesi'nde doktorasını yaparken, aynı üniversitede burslu olarak doktora yapan Allison Lin'in bir arkadaşının vesilesiyle tanışmasıyla attı. İkili arasındaki arkadaşlık giderek ilerledi ve evlilikle sonuçlanacak bir aşka dönüştü.

HYDE PARK'TA NİKAH
2006'da Türkiye'ye dönen Dr. Bozdana, daha sonra Tayvan'a giderek evlenme kararı aldıkları Allison Lin'in ailesiyle tanıştı. Ardından Dr. Lin, müstakbel eşinin Gaziantep'teki ailesiyle bir araya geldi. 2008 yılında Londra'daki ünlü Hyde Park'ta Tolga Bozdana'nın evlenme teklifini kabul eden Allison Lin, 2009 yılının Ağustos ayında Tolga ile nikah masasına oturdu.

TEK NEDEN AŞK
Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü'nde görev yapan Dr. Lin, kendisini Gaziantep'e getiren tek nedenin 'aşk' olduğunu söyledi. Dr. Bozdana ise "Evlenmeden önce aile ve iş yaşamımız ile ilgili her konuyu konuştuk. Dinimizle ile ilgili her şeyi öğrenmeye çalışıyor ve inançlarımıza son derece saygılı. Gelecekte eğer erkek çocuğumuz olursa adını Cihan, kız olursa Elif koymayı düşünüyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşk peşinde kıtaları aştı
* Birden fazla ki��iye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN