Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzelbey önerdi TOKİ inceleyecek

Giriş Tarihi: 15.7.2013

Gaziantep'te stadın yerine AVM yapmak isteyen TOKİ, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in "Başka arsa verelim, burayı bize verin" önerisini kabul etti

Gaziantep Kamil Ocak Stadı'nın arazisine, yetkisini kullanarak ticari ve konut alanı ilan eden TOKİ amacından vazgeçiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve Gaziantep milletvekilleri TOKİ Başkanı ile görüşerek, stadın yerine başka arazı teklif etti. Önümüzdeki hafta Gaziantep'e gelecek olan bir TOKİ heyeti belediyelerin önerdiği arazileri inceleyecek. Ankara'da yapılan görüşmede, Gaziantep heyeti TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel'e, stadın kentin merkezinde kalmasından dolayı yerine ticaret merkezi veya yüksek katlı konutların yapılmasının kente vereceği zararlar ve sıkıntıları anlattı. Bunun üzerine TOKİ Başkanı Karabel, stadın yerine emsal bir arazi karşılığında stadın arsasının mülkiyetini belediyelere devredebileceklerini söyledi.

KONSENSUS SAĞLANDI

AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Derya Bakbak ve Halil Mazıcıoğlu ve Başkan Asım Güzelbey de Gaziantep'te belediyeler ve diğer kamu kurumlarına ait arazilerden emsal olanların verilmesi için şehirde bir konsensüs sağlandığını belirtince, Karabel Gaziantep'e bir heyet göndereceklerini açıkladı. Önümüzdeki hafta içinde Gaziantep'e gelerek Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğu belirtilen arazileri inceleyecek olan TOKİ heyetinin olumlu görüş bildirmesinden sonra resmi işlemlerin başlatılacağı ve stadın arsasının kısa sürede teslim edileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzelbey önerdi TOKİ inceleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN