Türkiye'nin en iyi haber sitesi

40 yıl boyunca ameliyattan kaçtı

Mersin'in Erdemli ilçesinde, 40 yıl boyunca ağrı çektiği halde korktuğu için ameliyattan kaçan 67 yaşındaki Şükrü Bülbül'ün mesane yolundan 210 gram ağırlığında taş çıkarıldı

Giriş Tarihi: 16.7.2013
Mersin'in Erdemli ilçesinde, korktuğu için tam 40 yıl şiddetli ağırlara rağmen ameliyat olmaktan kaçan ancak dayanamadığı için sonunda bıçak altına yatmaya razı olan 67 yaşındaki Şükrü Bülbül'ün mesane yolundan 210 gramlık taş çıkarıldı. Erdemli Devlet Hastanesi Üroloji Servisi'nden Op. Dr. Zeynel Abidin Demir ve ekibinin operasyonuyla sağlığına kavuşan 4 çocuk babası Şükrü Bülbül, "Ameliyattan korkuyordum" dedi. Op. Dr. Zeynel Abidin Demir, taşın mesane yolunda sık görüldüğünü ancak bu denli büyük olduğunu nadiren gördüklerini söyledi.

BOL LİMON YİYİN

Mesane taşının az su içilmesinden kaynaklanan iltihaplanmayla en az 10 yılda meydana geldiğini belirten Op. Dr. Demir, "Mesane taşının oluşmasının ana sebebi insanların içtikleri suyu terleyerek dışarı atması ve ben su içtim diyerek devamını getirmemesinden ve mesane yollarının susuzluk nedeni ile iltihaplanmasından kaynaklanıyor. Halbuki, insan bol su içse bu olmayacak. Ayrıca Erdemli Türkiye'nin limon üretiminin yüzde 65'ini tek başına karşılayan bir ilçe. Ancak görülüyor ki insanlarımız limon yemiyor, limonun suyunu içmiyor. Limon yenilse ya da limonatası yapılsa mesane rahatsızlığı yaşanmayacak" dedi.

"BOŞUNA ACI ÇEKMİŞİM"
Şükrü Bülbül ise 40 yıl önce eşini Ankara'ya hastaneye götürdüğünde kendisinin de muayene olduğunu, doktorların 'Taş var' diyerek ameliyat önerdiğini anlattı. Bülbül, "Ama ben kaçtım. 40 yıl boyunca ağrı çektim. Böbrekten mesaneye düşen taş her yıl büyüdü ve ağrılarım da arttı. Boşuna kaçmışım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 yıl boyunca ameliyattan kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN