Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalışmalar tam gaz

Giriş Tarihi: 16.7.2013

Şanlıurfa Belediyesi, kendi çılgın projesini hayata geçiriyor.Kentin sıra dışı projelerinden olan Karakoyun Deresi'ni baştan aşağı değiştirecek çalışmalar aralıksız devam ediyor

Şanlıurfa Belediyesi'nin önemli projelerinden biri olan Karakoyun Projesi'nde hummalı çalışma devam ediyor. Şehrin ortasından geçen Karakoyun Deresi'nde Fırat'ın suyunun akacağı güne her geçen gün biraz daha yaklaşılırken Şanlıurfa Belediyesi'nin dere yatağındaki peyzaj çalışmaları da büyük bir hızla sürüyor. 2013 yılının Ocak ayının 8'inde ihalesi yapılan ve 28'inde de yer teslimi gerçekleştirilen Karakoyun Deresi peyzaj çalışmaları yaklaşık 20 dönümlük bir alanı kapsıyor.

270 GÜNDE BİTECEK

Karakoyun Deresi üzerinde bulunan Hızmalı Köprü arasında yoğunlaşan çalışmaları, 270 günde tamamlamayı hedefleyen Şanlıurfa Belediyesi, 20 dönümlük peyzaj çalışmasına 2 milyon 753 bin 584 lira harcayacak. Üzerinde Hızmalı Köprü, Millet Köprüsü ve bir adette su kemeri bulunan Karakoyun Deresi'nde yapılacak peyzaj çalışmaları içerisinde, aydınlatma, kamelyalar, yürüyüş yolları, kafeteryalar, yöresel bitkiler ve çiçeklendirmeler de yer alacak.

TARİHİ DOKUYA UYGUN

Karakoyun Deresi üzerinde mevcut olan 2 tarihi köprü ve bir de tarihi su kemerine ilaveten karşıdan karşıya geçmek için tarihi dokuya uygun 2 adet çelik köprü de yapmaya başlayan Şanlıurfa Belediyesi, Samsat Meydanı'nın Karakoyun Deresi ile bütünleştirilmesi için yürütülen çalışmaları da bütün hızıyla sürdürüyor. Karakoyun Deresi'ndeki çalışmaları inceleyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba "Bu alan, buradaki insanların çok rahat edebileceği mekânlara dönüştürülüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışmalar tam gaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN