Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milyonluk makyaj

Giriş Tarihi: 19.7.2013

Akdeniz Oyunları'nda tam not alan Çukurova Üniversitesi'nin milyonluk tesisleri artık çok daha verimli hale getirilecek

17 Akdeniz Oyunları'nın Adana'ya katkısı büyük oldu. Oyunlarda hentbol, kano& kayak ve kürek branşlarına ev sahipliği yapan Çukurova Üniversitesi, milyon TL'lik tesislerin de sahibi oldu. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, çok büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, "Kayıkhane, Lütfullah Aksungur Spor ve Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı sil baştan yenilendi, kapasiteleri artırıldı" dedi.

6 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Çukurova Üniversitesi'ne yaklaşık 6 milyon TL'lik bir yatırım gerçekleştirdiğini belirten Rektör Kibar, "Oyunlarda mücadele eden sporcular, yabancı konuklar ve spor adamları üniversitemize ve tesislerimize hayran kaldı. Akdeniz Oyunları Düzenleme Komitesi üyelerinden tam not alan ve olimpik standartlarda olan Kayıkhane'yi Türkiye'nin kano, kürek eğitim merkezi yapacağız" dedi.

GÜZEL GÜNLER YAKIN

Kibar, oyunları nedeniyle Kayıkhanede önemli değişiklikler yaşandığını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'nin çabalarıyla Albano Sistem Kano ve Kürek Parkuru'na kavuştuklarını belirtti. Bundan böyle Seyhan Baraj Gölü'nde her türlü su oyunları aktivitesi gerçekleştireceklerini belirten Kibar, gölün 25 yıllık rüzgar ortalamasını çıkaracaklarını, yakın gelecekte metronun üniversitenin içine kadar gireceğini ve doğalgazın hizmete geçirileceğini ifade etti.

ÇAĞDAŞ BİR TESİS
Rektör Kibar, Kayıkhane'ye 200 metre uzaklıkta bulunan ve daha önceleri anaokulu olarak kullanılan mekanı 60 kişi kapasiteli kamp eğitim merkezi yapacaklarını belirtti. Kibar "Burada başta Türk milli takımı ve spor kulüpleri olmak üzere, yabancı ülkelerin sporcularının da antrenman yapacağı, beslenme ve konaklama gereksinimlerini karşılayacakları çağdaş bir tesis yapacağız" şeklinde konuştu.

SPORUN MERKEZİ
Lütfullah Aksungur Spor ve Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı'nın onarılıp yenilendiğine dikkat çeken Kibar, "Oyunların ardından bu tesisleri değerlendirmek önemli. Üniversite olarak bunun için çalışıyoruz. Federasyonlarımızla gerekli görüşmeleri yapmaya başladık. Çukurova Üniversitesi sporun merkezi olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyonluk makyaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN