Atilla Menevşe: Kadınlar seslerini yükseltmeli

Giriş Tarihi: 20.7.2013

BPW Adana Kulübü'nden iş kadınlarını ağırlayan ATO Başkanı Atilla Menevşe "Ekonomide kadınlar volüm yükseltmeli" dedi

Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (BPW) Adana Kulübü Başkanı Ayça Katlav, Yardımcısı Sezi Dağdemir, Neşe Televi Kuru, Süheyla Gergin, Türkan Cerrahoğlu, Gönül Koca, Dilek Kıraç, İkbal Kalın ile birlikte Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atilla Menevşe'yi ziyaret etti. Kadınların iş hayatındaki yerinin artmasının gerekliliğine dikkat çeken Menevşe "Türkiye'nin ekonomisinde kadınlar volüm yükseltmeli" dedi. BPW'li kadınların ziyaretinde Adana Kulübü Başkanı Ayça Katlav ise ATO'nun projelerinin bir parçası olmayı istedikleri belirtti. Ayça Katlav, "Bizim tüzüğümüzün gereği Ticaret Odası, Borsa, Valilik ve benzeri kurumlarla ortak işler yapılmalı ülke ekonomisini zenginleştirecek projelerde yan yana dirsek temasında bulunacağız" dedi.

DIŞARIYLA BAĞLANTIMIZ VAR

Dünyanın 120 ülkesinde BPW Kulübü olduğunu, içlerinde bulunan network ağı ile özellikle ithalat ve ihracatla uğraşmak isteyen üyelerinin bu yolla iş bağlantıları kurduğunu ifade eden Katlav, "Bizler yurtdışı bağlantıları olan insanlar olduğumuz için avantajımız var. İhracatta Adana'yı çağ atlatarak hem istihdam yaratmayı, hem güzel işler yapmayı hem de ülkemizin ismini duyurmayı istiyoruz. Yabancı müşterilerimizi biz kendi imkânlarımızla buluyoruz ama bir takım kuruluşların biz iş kadınlarını yabancı müşterilerle bir araya getirebilecek pozisyonlara vesile olması gerektiğini düşünüyorum. Bu pozisyonlarla birlikte firmaların güvenilirliğinin teyidi sağlanmalı" diye konuştu.

İHRACAT YÜKSELMESİ LAZIM
ATO Başkanı Atilla Menevşe de "Sizler iş kadınısınız, çoğunuzun bize üye olduğunu biliyorum. Kadınların iş hayatında mutlaka ön plana çıkmaları gerekir. ATO'da da kadınların öne çıkmalarını bekliyorum. Ben bu konuda ciddi destek vereceğim. Kadınların erkeklerin yaptığı işleri yapıyor olmaları ve Türkiye'nin ekonomisinde kadınların volümünün yükselmesi lazım. Kadınların çalışması, üretmesi, ekonomiye katkısı olmalı. Bir şekilde üretimin içinde olmaları lazım. Bu konuda TOBB ve biz destekliyoruz. Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ile ortak projemizde 350 kadın girişimciyi hazırlıyoruz" diye konuştu. Ziyarette ATO Başkan Yardımcısı Mehmet Şahbaz da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atilla Menevşe: Kadınlar seslerini yükseltmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN