Şampiyon Burak doktor olacak

Giriş Tarihi: 20.7.2013

SBS Türkiye birincisi olan GKV öğrencisi Burak Kaan Başar, tıp eğitimi alan babası ve ağabeyi gibi doktor olmak istiyor. Küçük kardeşi de tıp okumak isteyen şampiyonun annesi ise hemşire

700 tam puan alarak SBS 2013 Türkiye birincisi olan GKV'li Burak Kaan Başar, anne-babası ve ağabeyi gibi sağlıkçı olmak istiyor. Babası doktor, annesi hemşire olan Başar'ın ağabeyi Yunus Marmara Üniversitesi'nde tıp eğitimi alıyor, 7'nci sınıf öğrencisi olan kardeşi Turgay da büyüyünce tıp eğitim alarak doktor olmak istiyor.

SONUCU TATİLDE ÖĞRENDİ

700 tam puanla SBS 2013 Türkiye birincisi ve bu kategoride bölge ve Gaziantep birinciliği unvanlarını da elde eden Başar, sınav sonuçlarını İstanbul'da tatilde annesinden öğrendiğini, sonucu beklediğini, kendisi için sürpriz olmadığını ifade etti. GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Atanur Vergili'yi ziyaret eden Burak Kaan Başar ve ailesi elde edilen sonuçta GKV Özel Okulları'nın önemli katkısı olduğunu belirterek okul yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti. Başarısının sırları hakkında da ipuçları veren Başar, "Ben derslerimi deste öğreniyorum. Ders derste öğrenilir. Bunu hep böyle düşündüm. Okul sonrası biraz dinlendikten sonra o gün okulda öğrendiğim yeni konuları tekrar edip bu konularla ilgili testleri çözdüm. Günde ortalama 400 soru çözüyordum. Deneme sınavlarını hiç kaçırmadım. Bütün deneme sınavlarına giriyordum. Başarmak isteyenler için bu yöntem yeterli" diye konuştu.

İLK TERCİH GALATASARAY
GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Atanur Vergili "Burak'a bize bu mutluluğu yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz. Baba ve annenin işlerinden dolayı Burak Kaan Başar İstanbul'da bir okul tercih edecek. Galatasaray Lisesi ilk tercihi olacak. Kendisine başarılar diliyor, bu başarının ileriki dönemlerde de sürmesini diliyorum. SBS 2013 sonuçlarımızda gerek bireysel, gerekse kitlesel başarılarımız önemlidir. Öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyon Burak doktor olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN