Adana'ya güç verenler yaşarken onurlandırıldı

Adana'ya çeşitli alanlarda katkıda bulunan 25 isim, Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu'nun "Adana'ya Güç Verenler" projesiyle fotoğraflandı

Giriş Tarihi: 21.7.2013
Adana Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu, kentin kültürel, sanatsal, ekonomik ve sosyal hayatına katkıda bulunan, eğitim dünyasında önemli hizmetleri olan isimlere 'saygı duruşu' amacıyla kapsamlı bir proje gerçekleştirdi. "Adana'ya Güç Verenler" başlıklı proje kapsamında ilk etapta 25 kişinin fotoğrafları, fotoğraf sanatçıları tarafından çekildi. Projeye dahil edilen isimlerin ayrıca hayat hikayeleri biyografi olarak derlenecek. Fotoğraflar ve biyografiler, her isim için ayrı ayrı hazırlanacak kitaplarda bir araya getirilip yayınlanacak.

SLAYT GÖSTERİSİ İZLENDİ

Fotoğraf çekimlerinin ve biyografi için yapılan röportajların tamamlanmasının ardından Ortopedia Hastanesi'nde, düzenlenen törende, fotoğrafları çekilen 25 isim bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Proje Sanat Danışmanı Dr. Haluk Uygur, Seyhan Rotary Başkanı Prof. Dr. Emre Toğrul ve Güney Rotary Başkanı Osman Yanık'ın konuşmalarının ardından, 1 yıllık çalışma sonucu çekilen fotoğraflardan oluşan slayt gösterisi izlendi. Gösteride davetliler, çekilen fotoğrafları ilk kez görme imkanı buldu.

GÜÇ VERENLER
Seyhan Rotary ve Güney Rotary kulüplerinin de desteklediği projenin ilk etabında şu isimlere yer verildi: "Ahmet İhsan Çay, Ali Duran Karakaya, Can Özşahinoğlu, Cihangir Nevroz, Çetin Yeğenoğlu, Elisabeth Ayas, Ethem Çalışkan, Ferdane Bayıldıran, Fevzi Acevit, Güneş Yüreğir, Hüseyin Çelik, İsmet Atlı, Mahir Gülşen, Mahmut Hazım Kısakürek, Mithat Özsan, Muzaffer İzgü, Nihat Geven, Orhan Apaydın, Selami Tekkazancı, Sinan Tanyıldız, Süleyman Girmen, Süleyman Onatça, Tevfik Kısacık, Toktay Sökmen, Yalçın Yüreğir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya güç verenler yaşarken onurlandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN