Türkiye'nin en iyi haber sitesi

11 Nisan Stadı'nın arsası kent meydanına katılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yıkılan Şanlıurfa 11 Nisan Stadı'nın yerinin, kent meydanına dahil edileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.7.2013
Şanlıurfa'ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı makamında ziyaret etti. Kılıç ziyarette yaptığı açıklamada, bir süre önce yıkılan 11 Nisan Stadı'nın yeriyle ilgili olarak polemiklere girilmemesi gerektiğini söyledi. Bakan Kılıç, stadın arsasının büyük bölümünün, kent meydanına dahil edileceğini kaydetti.

TARİHİ DOKUYA UYGUN

Yerel medyaya seslenen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Bu polemiklere takılmayın. Bunlar Bakanlığımızın, Belediye Başkanımızın, Valimizin ilgili taraflarla kuracakları temaslarla çok kısa bir süre içerisinde çözecekleri teferruat konulardır. Eğer niyet o meydanı daraltmak olsaydı, biz oradaki arsayı en yüksek geliri getirecek şekilde değerlendirebilirdik. O arsa büyük ölçüde kent meydanına dahil ediliyor. Şanlıurfa'nın tarihi dokusuna duyulan saygı ile kent meydanı genişletiliyor ve şehre yeni bir tenefüs imkanı sunuluyor" gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 Nisan Stadı'nın arsası kent meydanına katılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN