Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kartondan bir ülke kurmadık"

Giriş Tarihi: 23.7.2013

Türkiye ekonomisinin bazı odakların hedefi olduğunu söyleyen Zafer Çağlayan, "Son 10 yılda kartondan bir ülke yaratmadık, milletimizin tek kuruşunu yedirmeyiz" dedi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, son günlerde Türkiye'nin büyümesinden, gelişmesinden endişe edenlerin bazı planlarını ortaya koymaya başladığını söyledi. Çağlayan, "Türkiye'nin ekonomisini geriye götürmeye çalışıyorlar. Allah'ın izni, vatandaşlarımızın da desteği olduğu sürece hepsi havasını alır. Son 10 yılda kartondan bir ülke yaratmadık. Ekonomisi, halkı güçlü, siyasi istikrarı olan bir ülke haline geldik. Türkiye'nin büyümesinden endişe edenler, yaptığımız hizmetler karşısında korktu" dedi.

AÇILIŞA KATILDI

Seçim bölgesi Mersin'e gelen Bakan Çağlayan, Toroslar ilçesine bağlı Soğucak beldesinde iftar yemeğine katıldı. Çağlayan'a iftarda, Mersin milletvekilleri Çiğdem Münevver Ökten ile Ahmet Tevfik Uzun, AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt ile partililer eşlik etti. Yemek öncesi belediyenin yaptırdığı Şehit İshak Parkı'nın açılışını gerçekleştiren Çağlayan burada bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra iftar yemeğinin verildiği alana geçti.

BİR KURUŞU YEDİRMEYİZ

Türkiye ekonomisinin dünya liderliğine doğru gittiğini, bu yüzdende bazı çevrelerin saldırıya geçtiğini belirten Çağlayan, "Mayıs ayında oynanan oyunu gördünüz. Önceden yapılan hazırlıklar tek tek ortaya çıktı. Biz birilerinin nasırına bastık. Çünkü 1 milyar dolar için kapısında beklediğimiz IMF'ye 23,5 milyar dolar borcu AK Parti Hükümeti ödedi. Faiz lobisi şu andaki faizleri yeterli görmüyor. Milletimizin bir kuruşunu değil faiz lobisi, hiç kimse yiyemez" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kartondan bir ülke kurmadık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN