'da gıda imalathaneleri denetleniyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Adıyaman'da faaliyet gösteren gıda imalathaneleri teker teker incelenerek denetimden geçirildi.

Giriş Tarihi: 25.7.2013 09:47
Çarşı merkezinde bulunan gıda imalatı yapan iş yerlerine giren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan ve beraberinde bulunan denetim görevlileri ile birlikte iş yerlerinde bulunan imalathaneleri denetlediler.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, 'Sizin de gördüğünüz gibi deminden beri geziyoruz. Ramazan boyunca bizim denetimlerimiz sıkı bir şekilde devam etti. Arkadaşlarımız ekipler şekilde 4 ekiple Ramazan ayı boyunca sıkı bir denetim yaptık. Ve bu denetimler sonucunda toplam yapmış olduğumuz denetim bugüne kadar yılbaşından bu yana bin 915'i bulmuştur. Ve şunu söyleyeyim toplam, gıda ile istişare eden bin 957 tane işletmemiz var.

Yılbaşından bu yana 677 tanesi kayıt altına alınarak, gıda eski ismi ile gıda üretim belgesi ile işletim belgesi verilmiştir. Toplamda bizim bugün almış olduğumuz numune sayısına baktığımız zaman 77 tane. Ve bu 77 taneden olumsuz çıkan sadece 3 tane numunemiz olmuş diğer numune işlemleri sağlam çıkmıştır. Denetimlerimiz süratle devam ediyor. Ramazanda bunu daha da artırarak vatandaşlarımıza diyoruz ki, güvenle gıda tükete bilirsiniz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman'da gıda imalathaneleri denetleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN