Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'in İSO 500 gerçeği: Firma merkezleri dışarıda

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) "500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesine Mersin'den sadece 3 firma girmesinin gerekçesi, "Firma merkezlerinin Ankara ya da İstanbul'da bulunması" olarak gösterildi

Giriş Tarihi: 27.7.2013
İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO), 2012'de gerçekleştirilen üretimden satışlara göre hazırladığı "500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesine, ekonominin önemli merkezlerinden Mersin'den sadece 3 firma girdi. Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut tablonun böyle olmasını, Mersinli firmaların merkezlerini Ankara, İstanbul olarak belirlemesine bağladı.

MERSİN İÇİN ÇOK AZ

MTSO Başkanı Aşut, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye'nin ilk 500 Sanayi Kuruluşu listesini değerlendirdi. Listede Mersin'den sadece 3 firmanın yer aldığını, bu sayının oldukça az olduğunu ifade eden Başkan Aşut, "Eğer Mersinli firmalarımız merkezlerini Ankara, İstanbul olarak belirlemiş olmasaydı ve bu firmalarımızın ihracatları, vergileri Mersin'e sayılsaydı, ilk 500 firma içerisinde Mersin firmaları da çok başarılı bir seyir izleyebilirdi" dedi. Bu doğrultuda Mersinli firmaları Mersin'e yatırım yapmaya davet eden Aşut, "Gelecekte daha çok Mersin firmasının Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları sıralamasında yer alması için MTSO olarak tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eğer firmalarımız da Mersin'e sahip çıkarsa, Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında Mersin'den daha çok firma yer alabileceğine inanıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'in İSO 500 gerçeği: Firma merkezleri dışarıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN