Sporun temeli

Giriş Tarihi: 27.7.2013

Yaz spor okullarında heyecan sürüyor. Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü jimnastik kurslarında onlarca minik, sporun temeli olarak bilinen jimnastiği Pınar Süt eşliğinde öğreniyor

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün açmış olduğu yaz spor okullarında jimnastik büyük ilgiyi görüyor. Tecrübeli Bölge Antrenörü Pınar Süt, Menderes Spor Salonu'nda 3-10 yaş grubu 65 öğrenciyi temel branş olan jimnastik ile spora kazandırdıklarını söyledi. Süt, çalışmalarda miniklere sporu sevdirmek için eğlenceye dönüştürdüklerini belirtti.

SADECE SPOR DEĞİL

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'den malzeme ve tesis konusunda destek gördüklerini, tüm sporlarının anasının jimnastik olduğunu ifade eden Süt, "Haftanın beş günü temel branş olan jimnastik ile motorik özelliklerini geliştiriyoruz. Ayrıca açma, germe ve koordinasyonun yanı sıra sporcu sağlığı, beslenmesi ve öğrencilerin sosyalleşmesi için de çalışıyoruz" dedi.

VELİLER YALNIZ BIRAKMIYOR
Kurslara düzenli olarak gelen öğrencilerin gelecekte iyi birer sporcu olacağına inandığını ifade eden Pınar Süt, velilerden de büyük destek gördüklerini, 3 diplomalı antrenör gözetiminde kursun 2 ay süreceğini, çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramayan velilere de yardımcı olduklarını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporun temeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN