Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tencere tavayla destek verdiler

Bakan Çağlayan: Tencere tava çalmakla AK Parti'nin oylarını düşürürüz zannettiler. Zulmü görenler bize daha çok sahip çıktı

Giriş Tarihi: 27.7.2013
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Mersin'e gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mut ve Gülnar ilçelerinde vatandaşlarla iftar yemeği ve çay sohbetinde bir araya geldi. Etkinliklere, Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt İl Başkanı Mekin Merter Salt, Mut Belediye Başkanı Murat Orhan ve yüzlerce vatandaş katıldı. Ziyaretleri esnasında vatandaşlara hitaben konuşan Bakan Çağlayan, son dönemde yapılan eylemlerin AK Parti'nin oylarını düşürmediğini, vatandaşın partiye daha çok destek verdiğini söyledi.

HAZMEDEMEYENLER VAR

Türkiye'nin emin adımlarla hızla büyüdüğünü ve bu gelişmeleri hazmedemeyenlerin olduğunu belirten Bakan Çağlayan, "AK Parti'nin ve Türkiye'nin büyümesinden, gelişmesinden korkanların gerek içerideki gerek dışarıdaki uzantıları Türkiye'ye yeni bir tuzak kurmak istedi. Rantları, faizleri kesilen bazı kesimler AK Parti'yi, Türkiye'yi, başbakanımızı hedef aldı. Ama AK Parti'nin arkasındaki millet desteğini, sevdasını unuttular. AK Parti'nin arkasında önce yüce Yaradan'ın sonra bu milletin yüzde 50'sinin desteği var. Allah'ın izniyle durmak yok, yola devam" dedi.

6 MİLYON KİŞİYE İŞ

Ekonomik ve siyasi istikrarla Türkiye'nin her gün bulunduğu konumdan daha ileriye doğru gittiğini söyleyen Çağlayan, "Avrupa'da son 4 yılda 5 milyon insanın işsiz kaldığı bir dönemde Türkiye'de 6 milyon insan iş sahibi oldu. Türkiye büyüdü. Türkiye'nin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olanlar, gocunanlar var. Çünkü onlar böyle bir Türkiye'ye alışık değiller. Onlar 11 yıl olduğu gibi siyasi istikrarın, ekonomik istikrarın olmadığı, 1 milyar dolar için IMF'nin kapısında beklediği bir Türkiye istiyor. Onlar yokluk, sefalet içerisinde bir Türkiye istiyor. Faiz lobisinin Türkiye'yi yeniden soyup soğana çevirmesini istiyorlar. Evelallah avuçlarını yalarlar" diye konuştu.

MİLLETİN GÖZÜ AÇILDI
Milletin desteği sürdükçe AK Parti'nin hizmetlerine devam edeceğini dile getiren Çağlayan, "Bize milletimizin yüzde 50'si destek verdi. Türkiye'de her iki vatandaştan birinin oyunu alan parti olduk. Bunlar tencere tava çalmakla AK Parti'nin oylarını düşürürüz zannettiler. Yapılan bu zulmü gören milletimiz, vatandaşımız AK Parti'ye daha çok destek verdi. Bugün yapılan anketlerle AK Parti'nin oyu yüzde 51.5 oldu. Milletin gözü açıldı. Artık milletimiz son olaylarla birlikte demokratik yollarla gelenlerin ancak demokratik yollarla gidebileceğini herkese gösterdi" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tencere tavayla destek verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN